به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ساعت ۰۰:۱۳
کد مطلب : ۲۱۳۵۸۱
به شکل اسرارآمیزی

پرتاب سومین پزشک روس از پنجره بیمارستان!

پرتاب سومین پزشک روس از پنجره بیمارستان!
گروه بین‌الملل: یک پزشک ناحیه وورونژ واقع در غرب روسیه پس از شکایت از این‌که با وجود ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مجبور به کار شده است به شکل اسرارآمیزی از پنجره ساختمان بیمارستان به پایین سقوط کرد و به دلیل وخامت حالش در بیمارستان بستری شده است.
این سومین مورد از وقوع چنین حوادثی برای پزشکان روس طی روزهای اخیر است. همکاران این پزشک به نام الکساندر شولپف و مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در ناحیه وورونژ گفتند او روز ۱۳ اردیبهشت از پنجره طبقه دوم بیمارستان محل کارش سقوط کرد و اکنون به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های منطقه بستری است. شولوپف در عين حال به دلیل ترک خوردن استخوان جمجمه‌اش در بخش ویژه بیمارستان تحت مداوا است. این پزشک روز سوم اردیبهشت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود ولی به‌دنبال منفی شدن نتیجه آخرین آزمایش‌اش، قرار شد سر کار بازگردد.
 همان روز بستری شدن در بیمارستان، شولپف و یکی از پزشکان همکارش با انتشار پیامی ویدئویی شکایت کردند که حتی با وجود ابتلای او به ویروس کرونا روسای‌شان آنها را مجبور کرده‌اند که کنار هم کار کنند. البته شولپف سه روز بعد اظهاراتش را پس گرفت و گفت این پیام ویدئویی را در «شرایط احساسی» پس از دریافت نتیجه مثبت آزمایش کرونا ضبط کرده بود. الکساندر شولپف تنها پزشک روس نیست که در دوران شیوع ویروس کرونا به شکل اسرارآمیزی از پنجره به پایین سقوط می‌کند. یلنا نپومنیاشچایا، پزشک ارشد یک بیمارستان کهنه سربازان در شهر کراسنویارک منطقه سیبری، روز ۱۲ اردیبهشت یک هفته پس از بیرون افتادن از پنجره دفتر کارش در طبقه پنجم بیمارستان درگذشت.
رسانه‌های محلی گزارش دادند که خانم نپومیناشچایا هنگام گفت‌وگوی تلفنی با مسئول اداره بهداشت منطقه در مورد تبدیل کردن بخشی از ساختمان بیمارستان به محل بستری کردن بیماران مبتلا به ویروس کرونا از پنجره سقوط کرده است.طبق این گزارش‌ها او قاطعانه با این طرح مخالف کرده بود. روز پنجم اردیبهشت نیز ناتالیا لبدووا، رئیس بخش اورژانس شهر زویوزدنی در اطراف مسکو در حادثه‌ای که بیمارستان آن را «تصادف» خواند کشته شد. او به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود. شبکه تلویزیونی رن و روزنامه مسکوفسکی کومسومولتس گزارش دادند که خانم لبدووا از پنجره طبقه‌های بالای ساختمان سقوط کرده است.
روزنامه مسکوفسکی کومسومولتس از قول همکاران خانم لبدووا گزارش داد که احتمالا او خودکشی کرده چون به مبتلا کردن کارمندان زیردست خود متهم شده بود. مقامات وزارت بهداشت روسیه روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت اعلام کردند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۳۵ هزار نفر رسیده است که هزار و ۲۸۰ نفر از آنها تاکنون جان خود را از دست داده و بیش از ۱۶ هزار نفر از مبتلایان نیز درمان شده و بهبود یافته‌اند.
برچسب ها: پزشک روسیه