به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب : ۲۱۶۲۴۱
محمد هاشمی‌رفسنجانی:

مردم، صداوسیما را با روزنامه کیهان یکی می‌دانند

صداوسیما امروز دیگر «ملی» نیست، بلکه وابسته به یک جناح است
مردم، صداوسیما را با روزنامه کیهان یکی می‌دانند
گروه سیاسی: رییس پیشین صداوسیما گفت: صداوسیما الان یک رسانه جناحی است که به هیچ وجه نمی توان از آن به عنوان رسانه ملی نام برد و اثرگذاری چندانی در بین آحاد جامعه ندارد.
 

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمد هاشمی رفسنجانی متولد ۱۳۲۱ رفسنجان و بردار کوچکتر آیت الله هاشمی رفسنجانی است که به مدت 12 سال یعنی از سال  از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۲ ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشت و در فاصله سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۰ در دولت‌های ششم و هفتم، بعنوان معاون رئیس‌جمهور در امور اجرایی، فعالیت می‌کرد. هاشمی برای مدت ۱۵ سال، از ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۰ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.او در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد اما صلاحیت وی توسط شورای نگهبان رد شد.
وی در گفت و گو با عبدی‌مدیا درباره عملکرد صداوسیما در اوایل انقلاب و تفاوت مشی آنروزهای رسانه ملی با امروز گفت: صداوسیما آن اوایل جناحی برخورد نمی کرد. صداوسیما یک رسانه ملی بود که مشی خودش را از مشی امام می گرفت. یعنی آن زمان حتی سران قوا هم چیزی به من می گفتند بنده از امام کسب تکلیف می کردم که آیا انجام بدهم یا نه!! مردم هم به همین دلیل که یک رسانه ملی بود به آن اعتماد داشتند. اما متاسفانه صداوسیمای کنونی ما از آن سیاست ها عدول کرده است. و الان به عنوان یک رسانه ملی شناخته نمی شود بلکه بیشتر رسانه جناحی به حساب می آید. به طور مثال در گذشته در انتخابات، صداوسیما در هر انتخاباتی ورود پیدا می کرد و به نحوی فرد یا جریانی را تایید می کرد، آن فرد برنده مطلق انتخابات بود. یعنی مردم تا این اندازه نگاهشان به صداوسیما بود. اما الان در انتخابات می بینیم که صداوسیما خودش را می کشد که مسیر انتخابات را به نوعی عوض کند، نمی تواند. بنابراین این تفاوت اساسی زمان ریاست من بر صداوسیما با الان این است که آن موقع ما رسانه ملی بودیم ولی الان ما رسانه ملی نداریم. مردم صداوسیما را با روزنامه «کیهان» یکی می دانند. یعنی مردم تفاوتی بین این دو قائل نیستند. چرا که نیمی از مردم و جریان ها اصلاً راهی به صداوسیما ندارند. به طور مثال شخصیت های مثل آیت الله هاشمی رفسنجانی زمانی فرمانده جنگ بود اما حالا وقتی در هفته دفاع مقدس صداوسیما را مشاهده می کنید حتی یک کلمه هم از ایشان گفته نمی شود. تاریخ را تحریف می کنند و سعی می کنند شخصیت های دیگری را بزرگ کنند. یا دهه انقلاب که می شود امثال آقای هاشمی که یکی از ارکان انقلاب بود یا آقای موسوی اردبیلی که در پیروزی انقلاب سهیم بودند، یک کلمه هم درباره این افراد گفته نمی شود. صداوسیما الان یک رسانه جناحی است که به هیچ وجه نمی توان از آن به عنوان رسانه ملی نام برد و اثرگذاری چندانی در بین آحاد جامعه ندارد.
 

رضا-اسفراین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۱۸:۱۹
ای روزگار.این حرقو از زبانه یه اصلاح طلب بشنوی غمی نیست و نه از زبانه رییس سابق.چرا همه از جلو مردم اظهار نظر میکنن.اکثریت مردم صداسیمارو فراجناحی میدونن به عکس و اخبارو از اون پیگیری میکنن (367313)
ملکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ ۰۰:۲۶
با سلام
این ها فکر می کنند هر کس طرفدار سینه چاک خاتمی و هاشمی و ... نباشد کیهانی است. (367319)
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ ۱۲:۴۷
خود کرده را تدبیر نیست.بیاد داریم که شما و برادرتان چگونه با حذف دیگران و انحصارطلبی جامعه را اداره می کردید و حالا اوضاع بر عکس شده و جناح مخالف شما بر کارها مسلط شده و همین کا را می کند.روزگار ریاست شما بر صدا و سیما در یاد بعضی ها باقی مانده است .ایا شما اجازه پخش نظرات مخالف را می دادید. (367336)
سهند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ ۲۳:۰۴
.... پرروتر و دریده تر از ایل هاشمی بیاد نداریم خودت هم خوب میدونی اگر نظام قدرت داشت سالها پیش بخاطر خیانت بهکشور و ملت و نظام باید به اشد مجازات میرسیدید بهتر برید پی گرا دادنهاتون (367343)
امیدی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۳۲
خزعبلات برادر مرحوم هاشمی (367354)
محمد آزادی طلب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۲:۰۱
خطاب به اصول گرایان یا همان افول گرایان
اتفاقا آقای هاشمی واقعیت را می گوید . صدا و سیما کجا غیر جناحی عمل کرده است . پس از گران شدن یک شبه بنزین هم کوچکترین خبر و مصاحبه ای از انتقادات مردم پخش نمی کند . درست شب قبل از انتخابات مجلس دهم پای مجلس ششم را وسط می کشد و به طور ضمنی از مردم می خواهد که به اصلاح طلبان رای ندهند. تازه مدتی است که به سمت تندروهای این جریان چرخش پیدا کرده کرده است .
صدا و سیما بین مردم به خاطر این عملکرد جناحی و مهرضانه و دروغ گویی هایش در بین مردم اعتباری ندارد (367378)