به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۲۱۸۶۲۱

واکسن کرونا روی ۳۰ هزار نفر آزمایش می‌شود

گروه علمی: شرکت "مدرنا"( Moderna) اعلام کرد که آماده است آزمایش واکسن "کروناویروس" ساخت خود را روی ۳۰ هزار نفر در آمریکا آغاز کند.
واکسن کرونا روی ۳۰ هزار نفر آزمایش می‌شود
به گزارش ایسنا، شرکت "مدرنا" اعلام کرد که گام‌هایی برای تزریق واکسن "کووید-۱۹" روی ده‌ها هزار نفر برداشته است.این اقدام بخشی از فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کرونا ساخت این شرکت است.انتظار می‌رود که این مرحله در ماه ژوئیه آغاز شود و در همکاری با موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی انجام خواهد شد.شرکت مدرنا گفت که با ورود به مرحله سوم آزمایش واکسن، دوزهایی از آن در ۱۰۰ میکروگرم به مرحله نهایی رسیده است.
با این میزان، شرکت مدرنا اطمینان دارد در آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی، سالیانه تقریبا ۵۰۰ میلیون دوز از واکسن را تحویل دهد. حتی احتمال دارد این میزان به یک میلیارد دوز در سال هم برسد.مدرنا یکی از چندین شرکتی است در اوایل ۲۰۲۱ میلادی اقدام به تولید و توسعه واکسن کرونا خواهد کرد.شرکت مدرنا و مؤسسه ملی سلامت از اوایل ژانویه سال ۲۰۲۰ روی واکسن کروناویروس موسوم به mRNA-۱۲۷۳ با هم کار کرده‌اند. این شرکت از یک فناوری موسوم به آر.ان.ای پیام رسان برای طراحی و تهیه واکسن استفاده می‌کند و فقط از کد ژنتیکی ویروس استفاده می‌کند و این موضوع قابل توجه است زیرا برای توسعه واکسن‌های سنتی معمولاً به نمونه زنده ویروس نیاز بود.
انتهای پیام
برچسب ها: ویروس کرونا