به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۰
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۱ ساعت ۰۱:۰۵
کد مطلب : ۲۲۲۳۷

انتقال نوه هنیه به بیمارستانی در اسرائیل

گروه بين‌الملل: خانواده اسماعیل هنیه نخست‌وزیر دولت حماس در غزه، مجبور شدند نوه اسماعیل هنیه را به دلیل کمبود امکانات در بیمارستان‌هاي غزه به بیمارستانی اسراییلی بفرستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پس از بسته شدن مرز رفح از سوی دولت مصر و عدم امکان انتقال «امال هنیه» نوه اسماعیل هنیه به بیمارستان‌هاي مصر، خانواده هنیه مجبور شدند وی را به بیمارستانی در سرزمین‌هاي اشغالی اسراییل منتقل کنند. وی پس از انجام آزمایش‌ها و مراقبت‌هاي پزشکی لازم در بیمارستان «شنایدر» در منطقه «بتاح تکفا» در شرق شهر تل آویو به مدت کمتر از یک روز، بار دیگر به بیمارستان کودکان در غزه منتقل شد. امال فرزند دختر «عبدالسلام» پسر ارشد اسماعیل هنیه است که پس از گذشت 14 سال از ازدواجش به دنیا آمده است.

عبدالسلام روز سه شنبه با انتشار خبر بستری شدن چند ساعته فرزندش در بیمارستانی اسراییلی در صفحه فیسبوک خود، افزود: پس از اینکه در نتیجه آزمایش‌ها متوجه شدند نمي‌توانند تاثیر چندانی در بهبود سلامت امال بدهند وی را روز سه‌شنبه به بیمارستان کودکان غزه بازگرداندند. نوه اسماعیل هنیه در اثر بیماری در دستگاه گوارش مرگ مغزی شده است و باید برای زنده ماندن به دستگاه‌هاي ویژه متصل شود.

مقامات اسراییلی برای مداوای بیماران غزه ای تنها به زنان مسن و کودکان اجازه بستری شدن در بیمارستان‌هاي اسراییل را مي‌دهند و هماهنگی برای بستری در بیمارستان‌هاي اسراییل باید از سوی وزیر بهداشت کابینه تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله صورت پذیرد. در ماه‌هاي گذشته و پس از بسته شدن مرز رفح بسیاری از بیماران بد حال در غزه به دلیل کمبود امکانات در بیمارستان‌هاي غزه، مجبور به بستری شدن در بیمارستان‌هاي اسراییل مي‌شوند.