به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۳ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : ۲۲۴۶۳

استقبال بان​کي​مون از توافق ایران و 1+5

گروه سياسي:​ دبیرکل سازمان ملل از توافق ایران و گروه 1+5 که پس از مذاکرات ژنو درباره برنامه هسته‌یی ایران حاصل شد، استقبالی گرم کرد.
استقبال بان​کي​مون از توافق ایران و  1+5
در بیانیه‌ای که شنبه شب توسط سخنگوی بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل منتشر شد، بان‌ به مذاکره‌کنندگان «به خاطر پیشرفت در زمینه چیزی که می‌تواند آغاز یک توافقنامه تاریخی برای مردم و ملت‌های منطقه‌ خاورمیانه و فراتر از آن باشد» تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری شینهوا، دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 روز چهارشنبه آغاز شد و دو طرف پس از مذاکرات فشرده شب شنبه (بامداد یکشنبه) به توافق اولیه در زمینه برنامه هسته‌یی ایران دست یافتند. این سومین دور مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) در بیش از یک ماه بود.

دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ خود از دولت‌های دخیل در مذاکرات خواست هر چه در توان دارند انجام دهند تا «بر اساس این آغاز دلگرم‌کننده پیش بروند و اعتماد دوجانبه ایجاد کنند و اجازه دهند که تداوم مذاکرات دامنه این توافق اولیه را گسترش دهد». بان‌کی‌مون با تایید تعهدش به تقویت رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته‌یی از همه اعضای جامعه بین‌المللی خواست از این پروسه که «اگر اجازه موفقیت پیدا کند، مزایای درازمدت برای همه طرف‌ها به همراه خواهد داشت» حمایت کنند

 
مرجع : ايسنا

يكي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۰۳ ۱۳:۲۹
اميدوارم روي بشه 5+2 كه وقتي "و" مياد فقط بعدش اسم آلمان به تنهايي نباشه و بشه آلمان و ايران (176104)