به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : ۲۲۵۲۳۶

بهترین راه جمع آوری نقدینگی های سرگردان

بهترین راه جمع آوری نقدینگی های سرگردان
گروه اقتصادی: رئیس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق تعاون، انتشاراوراق قرضه در شرایط کنونی اقتصاد را اقدامی ضروری و اثرگذار دانست که موجب جمع آوری نقدینگی های سرگردان می‌شود.رضا علیخانزاده  اظهار کرد: درصورتی که دولت اوراق قرضه را با نرخ مناسب در جامعه توزیع و مردم را به خرید آن تشویق کند، موجب جمع شدن نقدینگی از جامعه می‌شود و کاهش نقدینگی، جلوی کاهش ارزش پول ملی را می گیرد.وی با اشاره به نرخ سود اوراق قرضه افزود: طی دو سال گذشته ضرورت دیگری برای عدم انتشار اوراق قرضه با سود بالا وجودداشت ولی امروز با انتشار اوراق قرضه می توانیم نقدینگی‌های سرگردان را که از بخش ارز و مسکن سر درآورده مدیریت کنیم.
 
تحقق جهش تولید با توسعه صادرات
رئیس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق تعاون ایران در ادامه با اشاره به نام‌گذاری امسال به عنوان سال "جهش تولید" خاطرنشان کرد: در حال حاضر مباحثی همچون مالیات، قوانین تامین اجتماعی و برخی مباحث مرتبط با صادرات به عنوان موانع بخش تولید معرفی می شوند که بایدشناسایی و برطرف شوند. امروز جهش تولید می تواند با صادرات محقق شود و توجه به موضوع صادرات و واردات نسبت به کشورهای همسایه به تحقق اهداف جهش تولید منجر شود.

حذف بروکراسی های زائد با استقرار دولت الکترونیک
علیخانزاده در پایان استقرار دولت الکترونیک را در رفع بروکراسی های زائد موثر خواند و گفت: دولت باید عزم خود رابرای ایجاد دولت الکترونیک به کار گیرد و برنامه خود را بر محور تولید قرار بدهد. اگر دولت الکترونیک ایجاد و سیستم های هوشمند در همه بخش‌ها راه اندازی شود، بسیاری از مشکلات و موانع فضای کسب و کار هم برطرف شده و بروکراسی های زائد از بین می رود.
برچسب ها: نقدینگی