به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۲۱:۲۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : ۲۲۵۵۸۸
ناصر قوامی: برای روحانی دیگر اهمیتی ندارد مردم در چگونه زندگی می کنند

روحانی خودش به خرید برود تا متوجه شود مردم در چه وضعیتی هستند

روحانی خودش به خرید برود تا متوجه شود مردم در چه وضعیتی هستند
گروه سیاسی: نماینده مجلس ششم گفت: اینکه آقای روحانی در سخنان گفته‌اند که زندگی مردم در حداقل ضرورتشان به خوبی اداره شده‌ است یا آنکه گفته‌اند کالاها به وفور در اختیار مردم قرار دارد، نشان از بی‌اطلاعی آقای رئیس‌جمهور از وضع مردم دارد.
 

سایت نامه‌نیوز نوشت، حسن روحانی، رئیس‌جمهور در سخنانی گفته است که ضرورات زندگی مردم در وضعیت خوبی است و کالا در بازار به وفور یافت می‌شود. این سخنان در حالی است که در چند وقت اخیر بسیاری از کارشناسان می‌گویند که مردم از نظر معیشتی در وضعیتی بغرنج قرار دارند. به همین دلیل باید بررسی کرد که در شرایط کنونی دولت چه نسبتی با ملت دارد؟ و آیا دولت در شرایطی که از شرایط واقعی مردم چندان اطلاع ندارد، می‌تواند مشکلات عدیده معیشتی را حل کند؟
ناصر قوامی، عضو مجمع روحانیون مبارز درباره این موضوع گفت: «اینکه آقای روحانی در سخنان گفته‌اند که زندگی مردم در حداقل ضرورتشان به خوبی اداره شده‌ است یا آنکه گفته‌اند کالاها به وفور در اختیار مردم قرار دارد، نشان از بی‌اطلاعی آقای رئیس‌جمهور از وضع مردم دارد. یک بزرگی یک بار به من گفت خودت به خرید می‌روی؟ گفتم بله خودم می‌روم و احساس می‌کنم که چه هزینه‌های سنگینی بر مردم تحمیل می‌شود. آقای روحانی که خودش به خرید نمی‌رود و نمی‌داند که صرف وجود کالا کافی نیست و باید مردم قدرت خرید داشته باشند».
او در ادامه گفت: «دولت خود را از مردم جدا کرده است و اکنون که دیگر آقای روحانی خود را نیازمند رأی مردم نمی‌داند برای اهمیتی ندارد مردم در چه سطحی زندگی می‌کنند. واقعیت این است که مردم برای آقای روحانی هیچ اهمیتی ندارند. مردم این روزها به شدت احساس نارضایتی می‌کنند و تصور می‌کنند رها شده‌اند. یک کارگر که ماهی 2میلیون و 500هزار تومان درآمد دارد، چه‌طور می‌تواند تمام کالاهای ضروری زندگی‌اش را تأمین کند؛ به‌خصوص با وضعیت تورمی که در کشور ایجاد شده است. اگر مسئولان قدری به واقعیت زندگی مردم نزدیک شوند، متوجه خواهند شد که اتفاقا زندگی مردم در حد ضرورات اصلا به خوبی اداره نمی‌شود».
قوامی در پاسخ به این پرسش که چرا برای وعیده نمایندگان مجلس 200میلیون درنظر گرفته می‌شود اما برای مردم وام اجاره 50میلیونی تعیین می‌شود، اظهار کرد: «دولت باید پاسخ دهد که از چه منبعی می‌خواهد وام 50میلیونی را تأمین کند؟ آیا می‌خواهد اسکناس چاپ کند؟ و در این صورت به عواقب تورمی آن اندیشیده است؟ دولت در اداره امور ناتوان شده و نمی‌تواند یک تصمیم بهنگام و درست بگیرد، نمی‌تواند به اوضاع اقتصادی سامان دهد و از طرفی وضعیت توسعه سیاسی هم نابسمان است. با چنین وضعیتی مردم بسیار ناامید شده‌اند».
این فعال سیاسی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا مردم به حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده راضی می‌شوند یا نه، گفت: «دولت باید در وهله نخست وضعیت معیشتی مردم را درست کند. مردم بی‌اعتماد شده‌اند و اگر وضع به همین منوال پیش برود، در خوش‌بینانه‌ترین حالت مشارکت در شهرهای کوچک خواهد بود و پیش بینی من این است که انتخابات سال آینده هم بسیار کم رمق برگزار می‌شود». قوامی در پایان درباره اینکه آیا بعد از گذشت این سال‌ها از حمایت خود از روحانی پشیمان است یا خبر، گفت: «ما بین بد و بدتر روحانی را انتخاب کردیم؛ هرچند در سال92 من مخالف حمایت از روحانی بودم اما به دلیل حمایت آقای خاتمی از او ما هم حمایت کردیم. در آن زمان اولویت مطرح شده برداشتن سایه جنگ از سر کشور بود و واقعا هم این اتفاق رخ داد و حتی در دولت اول آقای روحانی انعقاد برجام رخداد بسیار مهمی بود اما در ادامه با خارج شدن آمریکا از برجام اوضاع تغییر کرد و روحانی و دولتش هم هیچ تلاشی برای سامان‌دهی اوضاع نکردند».

روحانی درباره خوب اداره شدن زندگی مردم رویاپردازی می‌کند
سایت نود اقتصادی هم نوشت: آقای روحانی، شما کجایید و کجا زندگی می‌کنید که متوجه کوچک‌ و کوچک‌تر شدن سفره‌های مردم نبوده و خیال می‌کنید زندگی آنان در حد ضرورت خوب اداره شده است؟ کجایید که فکر می‌کنید وجود یا به قول شما وفور کالاهای اساسی پشت ویترین و در قفسه فروشگاه‌ها کافی است؟ آقای رییس‌جمهور شیب صعودی نرخ دلار، سکه و طلا، خودرو، مسکن و… نفس مردم را بریده و دیگر قدرت خرید ندارند؛ حالا کالاهای اساسی و غیراساسی موجود باشد یا نباشد. اصلا اینکه زندگی و ضرورت مردم به خوبی اداره شد را از کجا می‌دانید؟ نکند باز هم از داخل ماشین نظرسنجی کرده و با وجود ماسک‌های روی صورت‌مان لبخندی دیده‌اید!؟/نود اقتصادی
 

راستین
Romania
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۷:۲۴
با وجود این همه سیستم اینکه دولت بی خبر از اینه که کی تمکن داره و کی نداره درد بزرگ این مملکته چرا دولت نباید بی خبر از حال و احوال مردم باشه بعضیا آنقدر از رانتها خوردن و چاپیدن که دیگه نای نفس کشیدن ندارن و بعضی از شدت فقر آرزوی مرگ دارن و بعضیا هنوز دارن شعار میدن که سایه جنگ رو برداشتیم.مردم اعتمادی به نهادهای دولتی ندارن چون من ظلم نهادهای دولتی رو تجربه کردم وقتی که برای یه مجوز ۲ سال زجر کشیدم.در حالی که مجوز من باید در ۲ ماه صادر میشد من زمانی که میلگرد ۲۴۰۰ تومان بود درخواست مجوز دادم.. (368894)
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۲۰:۱۳
جانا سخن از زبان ما می گویید. (368903)
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۲۰:۲۶
فرار به جلو غوغا میکنه
از سایت به اصطلاح مستقل بهارنیوز تا تمام اصلاح طلبان که برای ریاست جمهوری حسن روحانی سنگ تمام گذاستند حالا چنان علیه او سخن میگویند گویا هیچ دخالتی در روی کار آمدن این ناکارآمد ترین دولت نداشته اند (368905)
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۲۲:۴۰
آقای روحانی خبر از قیمت های سرسام آور دوکالای اساس که لازم تشکیل اولیه یک زندگی ساده است ندارد کولر آبی یخچال تلویزیون وصدها موارد دیگر نمی دانیم چه بگوییم آقای روحانی (368908)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۰۲:۱۹
سیدبزرگواراینطورحرف میزنی ازصدتا فحش بدتره (368932)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۰۳:۱۰
نظر شخصی من این است این روحانی ووزیرانش دیگه کاری ندارند فقط با دروغ ملتو خر کردند من عید قربان یک کیلو گوشت نتونستم بگیرم این شد مملکت . (368934)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۱:۰۵
جناب روحانی بی اطلاع نیست خودش را به خواب زده و داره از ملت انتقام میگیرد (368942)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۱:۵۰
کدام جنگ بدترازجنگ اقتصادی (368945)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۶:۳۶
روحانی خودش هر روز تپل تر و سرخ تر می شود . از اتاقکش هم که بیرون نمی زند جهانگیری هم به همین شکل و بقیه دولتی ها بعد می خواستی درد مردم را بفهمد . مگر یکبار حتا یک ماسک خریده اند که درد ما را بفهمند . یک مشت مرفه بی درد و دین . (368950)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۶:۳۷
چه فایده وقتی نظرات را منتشر نمی کنید . برای مواردی هم که جای نظر نمی گذارید
(368951)
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۹:۳۱
مجبوریم همانند کبکی که سرش را به زیر برف کرده زندگی کنیم و جیکمان در نیاد، و روزانه بخاطر فشار شرایط اقتصادی با خانواده درگیر جنگ و سیتزباشیم (368954)
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۶:۰۲
نظر برای انتشار است نه بایگانی در نزد خودتان .‌این چه حرکت مبتدی و آماتوری ست . لابد فکر می کنید با این حرکت تان خیلی هم دموکراسی را در این مورد رعایت می کنید . (368968)
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۲۱:۱۱
پس ان کلید کی بدرد میخورد حتما تقلبی بوده (368969)
ایرانی
Canada
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۰۳:۱۹
بسمه تعالی- شکی دراین نیست که دولت تدبیر وامید، مقصراصلی تورم بوده وبه قشر فقرا تیرخلاص زده ودولت مستضعفین رابه دولت مستکبرین تبدیل کرده است، سرمایه داران ثروتشان چندین برابرشده اقشارآسیب پذیر محتاج نان شب شده وازمصرف پروتئین 400%گران شده محروم هستندوسفارش اخیرحضرت امام خامنه ای درموردشکستن تورم نادیده گرفته شده است. امابین خودمان باشد شما مجلسیان برای موکلین خودچه کارمثبت انجام داده اید؟ پس همه مسئولین محترم دست مریزاد. باتشکر (368970)