کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فیس‌بوک اپلیکیشن‌جدیدی راهی بازار می‌کند

16 مرداد 1399 ساعت 21:02


گروه علمی و فناوری: در پی جنجال بر سر "تیک‌تاک" در بازار آمریکا، فیس‌بوک اعلام کرده است نرم‌افزار مشابهی را در اینستاگرام راه‌اندازی می‌کند. این اپلیکیشن "ریلز" نام دارد و در گام نخست در حدود ۵۰ کشور در دسترس کاربران خواهد بود. مناقشه بر سر تحریم اپلیکیشن چینی "تیک‌تاک" یا خرید آن از سوی شرکت مایکروسافت ادامه دارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده بود که این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به کاربران آمریکایی را در اختیار حزب کمونیست چین و سازمان‌های امنیتی آن کشور قرار می‌دهد. این موضوع از سوی چین تکذیب شده است.

پس از آنکه ترامپ از تحریم  این اپلیکیشن در آمریکا سخن گفت، شرکت آمریکایی مایکروسافت اعلام کرد که حاضر به خرید تیک‌تاک در بازار آمریکا است. اکنون، گفته می‌شود که فیس‌بوک اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن مشابهی در شبکه اینستاگرام خواهد کرد؛ اپلیکیشنی که قرار است در ۵۰ کشور در دسترس کاربران قرار گیرد.
اسم این اپلیکیشن "ریلز"است. اپلیکیشن "ریلز" نیز نظیر تیک‌تاک برای پست ویدیوهای کوتاه پیش‌بینی شده است. این اپلیکیشن به کاربران امکان می‌دهد که همچون تیک‌تاک، اقدام به تهیه ویدیوهای کوتاه توسط تلفن‌های هوشمند خود نموده و ویدیوهای خود را با افزوده‌ها و جلوه‌های ویژه صوتی و تصویری بیامیزند و بر روی اینستاگرام پست کنند.
کوین مایر، رئیس تیک‌تاک از این اپلیکیشن به عنوان "کلون" اپلیکیشن چینی تیک‌تاک نام برده است. این اپلیکیشن قرار است ابتدا در آمریکا و ۵۰ کشور دیگر در دسترس کاربران قرار گیرد.
اپلیکیشن تیک تاک در بسیاری از کشورها و از جمله در مصر خیلی محبوب است
لازم به یادآوری است که اپلیکیشن تیک‌تاک متعلق به شرکت "بایت‌دنس" چین است. شرکت مایکروسافت اعلام کرده که گفت‌وگو با مقامات این شرکت برای خرید امتیاز این اپلیکیشن در بازار آمریکا را تا روز ۱۵ سپتامبر به فرجام خواهد رساند.
پمپئو و اینترنت پاکیزه
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که این کشور بر آن است تا برای مقابله با نفوذ چین در شبکه اینترنت، اینترنتی پاکیزه ایجاد کند.
به دنبال مشاجره بر سر اپلیکیشن تیک‌تاک، اکنون پمپئو از اپلیکیشن "وی‌چت" نیز سخن به میان آورده است.  او گفته است که اطلاعات کاربران آمریکا نمی‌بایست در بانک‌های اطلاعاتی خدمات اینترنتی چین ثبت و ضبط بشوند.
وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که مناقشه بر سر تیک‌تاک تنها گام نخست از برنامه‌جامعی است که ایالات متحده آمریکا علیه عملکرد و نفوذ چین در فضای دیجیتال دنبال می‌کند.
پمپئو گفته است که دسترسی به اپلیکیشن تیک‌تاک، وی‌چت و سایر اپلیکیشن‌های مشابه می‌بایست در آمریکا محدود شود و امکان پیاده‌سازی آن‌ها در "اپ‌استور" و "پلی‌استور" شرکت‌های اپل و گوگل حذف شود.


کد مطلب: 226320

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/226320/فیس-بوک-اپلیکیشن-جدیدی-راهی-بازار-می-کند

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir