به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۶
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۲۲۷۳۸

تقدیر دیپلمات‌های قدیمی از ظریف

گروه سياسي:​ جمعی از سفرا، دیپلمات‌ها و فعالان سابق عرصه سیاست خارجی کشورمان با انتشار نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف وزیر ‌امور خارجه، قدردانی و سپاس خود را نسبت به تلاش‌های او و تیم مذاکره‌کننده در ژنو اعلام کردند.
تقدیر دیپلمات‌های قدیمی از ظریف
در میان ‌امضاکنندگان نام‌هایی چون دكتر فريدون زندفرد سفير پيشين ایران در عراق، پاكستان و از دست‌اندرکاران اصلي استرداد جزاير سه‌گانه، دكتر ابراهيم تيموري سفير اسبق‌ ایران در‌ امارات و از دست‌اندرکاران اصلي قرارداد الجزيره، دكتر عبدالرضا هوشنگ مهدوي، نويسنده، مترجم و كاردار اسبق ايران در انگلستان، دكتر داوود هرميداس باوند استاد دانشگاه و ديپلمات اسبق کشورمان در ‌امور سازمان‌هاي بين‌المللي و فریدون مجلسی دیپلمات، مترجم و نویسنده برجسته کشورمان دیده می‌شود.متن کامل این نامه به این شرح است:
 
از هر طرف حريف توانا حريف بود                                           كار ظريف راستی ‌اما ظريف بود

جناب آقای محمدجواد ظریف وزیر محترم‌ امور خارجه
ما، خدمتگزاران دیرین سنگر دیپلماسی ‌ایران، كه در نسلی دیگر شریك یا شاهد تلاش‌های همكاران‌مان بر سر مساله استرداد جزایر‌ ایرانی از استعمارگران بریتانیایی در سال 1971 حل‌وفصل صلح‌آمیز و مرضی‌الطرفین اختلافات دیرین ایران و عراق بر سر مساله شط‌العرب در سال 1975 بودیم، شاید بهتر از دیگران به سنگینی بار به راستی «كمرشكنی» كه شما و همكاران‌تان در مساله هسته‌ای و رفع تحریم‌ها با رعایت منافع ملت ‌ایران بر دوش گرفتید وقوف داریم و آن را احساس و درك ‌كنیم.

ما، نتایج مثبت حاصل از تلاش‌های شما را می‌ستاییم و با قدردانی آن را تایید و از آن حمایت می‌كنیم. با اغتنام فرصت یاد همكاران فقیدمان را نیز كه زمانی دیگر در همین سنگر كوشنده حفظ منافع ملی ‌ایران در مسائلی مانند شط‌العرب و جزایر ‌ایرانی بودند گرامی می‌داریم.

پاینده‌ ایران

فریدون زندفرد، ابراهیم تیموری، عبدالرضا هوشنگ مهدوی، داوود هرمیداس‌باوند، ‌ایرج ‌امینی، هوشنگ عامري، جواد ‌هاشمیان، پرویز مهاجر، مرتضی طلیعه، ناهيد مهراد، مهدی بشارت، حسين قاضی‌زاده، عليرضا شجاع‌پور، فرشته غفاری، علي دشتی، سام رضوی، عبدالرضا غفرانی ‌و فریدون مجلسی.
* شعر از عليرضا شجاع‌پور
مرجع : روزنامه شهروند

۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۱۶:۰۵
من لم یشکرو مخلوق لم یشکرو خالق

ظریف ، روحانی ،... مچکریم... (178413)
ممممممممممممممممممممممممم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۲۲:۰۲
خوبی کار روحانی و ظریف اینه که بدون توجه به جوسازی ها کار خودشون رو انجام دادند و وقت با ارزششون رو برای پاسخگویی به بهانه جویان داخلی به هدر ندادند (178649)
عمو رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۱۶:۲۱
دست آقای شجاع پور درد نکند عجب شعر بامعنایی گفته است (178434)
hoseyn
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۰۵ ۲۳:۵۸
انصافا ظریف دوست داشتنیه (178723)