کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شرایط تهران بی‌ثبات و شکننده است

ایلنا , 5 شهريور 1399 ساعت 12:58


گروه جامعه: فرمانده ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران گفت: توصیه اکید ما این است که از سفر اجتناب کنند چرا که معتقدیم اگر این سفرها اتفاق افتد پیک های بعدی زودتر از آنچه که در انتظارش هستیم رخ دهد‌ و به خستگی کادر درمانی منجر شود و بر استمرار کار و خدمت‌رسانی تاثیر منفی بگذارد.
علیرضا زالی  با اشاره به آخرین آمار بستری و ابتلا در پایتخت گفت: تهران کماکان در بین استان های قرمز است. میزان مراجعان سرپایی در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۵هزار و ۴۰۰ نفر مراجعه کردند که از این میزان،‌۴۷۰ نفر نیازمند به بستری داشتد که از این میزان ۱۲۳ نفر نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در بدو بستری داشتند. او گفت: حدود ۴۴۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در تهران ترخیص شدند و حدود سهم ۹درصدی از مراجعان سرپایی ما نیازمند بستری در بیمارستان‌ها هستند.
زالی ادامه داد: آمار تهران با ۲۴ ساعت قبل خود تفاوت چشمگیری را نشان نمی دهد. ظرفیت استفاده از تخت‌ها و میزان ابتلا در تهران اگرچه نسبت به هفته قبل کاهش با شیب ملایم را نشان می دهد اما به دلیل شرایط خاص استان و به ویژه شهر تهران بی‌ثبات و شکننده است و می‌توانند هرگونه تغییر مجر به افزایش پیک بیماری شود.
او در پاسخ به این سوال که توصیه به هموطنان برای تعطیلات پیش رو چیست گفت: در تهران الگوی همه گیر شناسی بیماری نشان می‌دهد وقتی حجم قابل توجه سفر برون شهری رخ می‌دهد با تاخیر زمانی دو تا سه هفته بعد با فراز آماری جدی تری در میزان ابتلا، مرگ و میر و میزان بستری روبرو بوده‌ایم، کما اینکه تعطیلات عید نوروز، ‌عید فطر و تعطیلات خرداد ماه این نکته را اثبات می‌کند، ‌در نتیجه یکی از عوامل پرخطر سفرهایی است که صورت می گیرد به ویژه که اکنون برخی استان‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند و هرگونه تردد می‌تواند به چرخش ویروس در مجموع سفرها کمک کند.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران تاکید کرد: توصیه اکید ما این است که از سفر اجتناب کنند چرا که معتقدیم اگر این سفرها اتفاق افتد و مجددا این چرخش انجام شود، پیک های بعدی زودتر از آنچه که در انتظارش هستیم رخ دهد و به خستگی کادر درمانی منجر شود و بر استمرار کار و خدمت‌رسانی تاثیر منفی بگذارد.
 


کد مطلب: 229229

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/229229/شرایط-تهران-بی-ثبات-شکننده

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir