>> کار استقلال را در نیمه اول یک‌سره کردیم - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۲۳۰۰۹۴

کار استقلال را در نیمه اول یک‌سره کردیم

کار استقلال را در نیمه اول یک‌سره کردیم
گروه ورزشی: بازیکن کلیدی تراکتوری‌های در فینال جام حذفی درباره این دیدار گفت: هر چه بود بازی با نتیجه‌ای پر گل تمام شد و ما به بردی بزرگ و یک جام که حق طرفداران تراکتور بود، رسیدیم.اشکان دژاگه شاید بهترین بازیکن تیم تراکتور در دیدار فینال جام حذفی مقابل استقلال بود؛ بازیکنی که برای تیم تراکتور یک گل زد و یک گل هم ساخت تا نقش غیرقابل‌انکاری در پیروزی تیم آذری ایفا کرده باشد. در خصوص بازی و برد با ارزش‌شان مقابل استقلال گفت‌وگویی با دژاگه داشتیم که در ذیل از نظرتان می‌گذرد.

چطور شد و چه اتفاقی در تیمتان افتاد که سه گل به استقلال در نیمه اول زدید؟
برای بازی با استقلال برنامه داشتیم و کادر فنی و آنالیزورهای ما خیلی خوب تیم استقلال را آنالیز کرده بودند و خوب می‌دانستیم که از این بازی چه می‌خواهیم و چگونه باید بازی کنیم به همین دلیل فشار زیادی در نیمه اول بر روی تیم استقلال آوردیم و از روی نقاط ضعف این تیم به سه گل باارزش رسیدیم و به نوعی کار تیم استقلال را در نیمه اول یک‌سره کردیم. در واقع تیم استقلال در نیمه اول اسیر جنگندگی و قدرت دوندگی و انگیزه بسیار بالای تیم ما شد و بازیکنان ما در روزی استثنایی و به یاد ماندنی کاری کردند کارستان و پیروزی بسیار بزرگی را کسب کردند.

اما چرا در نیمه دوم بازی‌تان به شدت افت کرد و دو گل دریافت کردید و حتی نزدیک بود که برتری‌تان را هم از دست بدهید؟!
در نیمه اول بازیکنانمان انرژی زیادی گذاشتند و خیلی دویدند و جنگیدند به همین دلیل شاید کمی انرژی‌مان تحلیل رفت اما از سوی دیگر کمی هم طبیعی بود که استقلالی که سه گل خورده بود و دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت در نیمه دوم بی‌محابا بر روی دروازه ما حمله کند به همین دلیل ما خیلی خوب و کمی محتاط‌تر کار کردیم و طبیعی بود که بیشتر به ضدحمله‌ها چشم داشته باشیم و اتفاقاً چند موقعیت خوب هم روی این ضدحمله‌ها داشتیم که در نهایت هر چه بود بازی با نتیجه پر گل سه بر دو تمام شد و ما به بردی بزرگ و به یک جام که حق طرفداران تراکتور و تیممان بود، رسیدیم.

از نقش پررنگ خودت حرف بزن که گل دوم تیمت را زدی و یک گل هم برای هم تیمی‌ات ساختی.
من کار خاصی نکردم و فقط وظیفه‌ام را انجام دادم اما در هر حال خوشحالم که در پیروزی تیمم من هم مانند بقیه بازیکنان نقش داشتم. فوتبال یک بازی تیمی است و اگر تیمی برنده می‌شود کل تیم خوب و با برنامه بازی می‌کنند که منجر به پیروزی آن تیم می‌شود و اگر تیمی شکست می‌خورد در واقع تمام مجموعه آن در بازی ضعیف عمل کرده و نتیجه را واگذار می‌کنند.

از اولین جامی که در ایران گرفتی حرف بزن.
بله، من چند سالی هست که در ایران بازی می‌کنم اما قسمت نشده بود که جامی بگیرم اما بالاخره اولین جام را در فوتبال ایران دشت کردم و از این بابت خیلی خوشحالم چون می‌دانم قهرمانی چه حس خوبی دارد و از قهرمانی ما هم میلیون‌ها نفر شاد و خوشحال می‌شوند و این‌گونه شیرینی و حلاوت جام گرفتن برای تیم قهرمان مضاعف و دو چندان می‌شود.

استقلالی‌ها روی گل دومی که به ثمر رساندی معترض و معتقد بودند توپ قبل از گل‌زنی‌ات به دستت خورده.
من هیچ‌وقت در خصوص داوری حرف نمی‌زنم و فکر می‌کنم قضاوت در داخل زمین به عهده داور و پس از آن اظهارنظر در مورد مسائل داوری به عهده کارشناسان داوری است.

درباره تیم استقلال چه نظری داری؟
استقلال تیم خوب و پر مهره‌ای است که در نظر داشتند با گرفتن یک جام به شرایط‌شان سر و سامان بدهند اما همان‌طور که گفتم ما در نیمه اول کار این تیم را یک‌سره کردیم و آن‌ها به نوعی اسیر بازی و جنگندگی و قدرت تراکتور در نیمه اول شدند.

با هواداران‌تان هم شادی کردید؟
جای هواداران‌مان که واقعاً در ورزشگاه امام رضا(ع) خیلی خالی بود خصوصاً در زمان جام گرفتن که این موضوع را به خوبی حس می‌کردیم اما به هر حال کرونا مدتی است که چنین شرایطی را به وجود آورده که تیم‌های قهرمان بدون هوادار جام می‌گیرند. به هر حال هم ما و هم هواداران‌مان از اوضاع و شرایط درک خوبی داشتیم مضاف بر آن‌که ما می‌دانستیم با برد و قهرمانی‌مان دل میلیون‌ها هوادار تراکتور را شاد کرده‌ایم که این خودش دنیایی می‌ارزید و از هر پاداش دیگری برایمان باارزش‌تر و بهتر بود و بهترین شرایط را به لحاظ درونی و روحی برای‌مان به وجود می‌آورد.

در تیم تراکتور می‌مانی؟
فعلاً اجازه دهید با قهرمانی‌مان خوش باشیم و از آن لذت ببریم.

اما به هر حال هواداران تیمتان خیلی دوست دارند که بازیکنانی مانند شما و حاجی‌صفی و ... برای سال آینده هم در تراکتور بمانید.
باید دید شرایط چه می‌شود و چگونه رقم بخورد. هواداران تراکتور واقعاً بهترین و پرشورترین هستند و ان‌شاءالله که سال بعد هم در تراکتور بمانم.

بازی‌تان در مقابل استقلال خصوصاً در دقایق پایانی هیجان زیادی داشت.
بالاخره جام حذفی شرایط خاص خودش را دارد و بازی در این جام هم قواعد و قانون خاص خودش را می‌طلبد. ما هم در لیگ سهمیه مستقیم حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نکرده بودیم و در صدد بودیم به هر شکل ممکن قهرمان شویم و به شکل قطعی و مستقیم سهمیه حضور در آسیا را کسب کنیم که خدا را شکر به این خواسته اصلی‌مان رسیدیم و شرمنده هواداران‌مان نشدیم و تراکتور را آسیایی کردیم.

و هواداران‌تان هم در بازگشت به شکل باشکوهی از بازیکنان و کادر فنی تراکتور حمایت کردند.
بله، هواداران‌مان واقعاً بهترین و پرشورترین هستند و یکی از دلایل اصلی پیروزی و تلاش ما هم برای قهرمانی همین هواداران بودند. این هواداران بزرگ و پرشور در بازگشت در ورزشگاه بنیان‌دیزل از ما استقبال بی‌نظیری داشتند و ما هم از خوشحالی آن‌ها واقعاً شاد و مسرور بودیم ضمن این‌که باخبر هم شدیم که بعد از بازی‌مان، در تبریز و چند شهر دیگر چقدر هواداران‌مان شادی کردند و به جشن و خوشحالی پرداختند.
مرجع : خبر ورزشی
برچسب ها: اشکان دژاگه