به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب : ۲۳۰۳۹۶

پایان عملیات جستجو و نجات مفقودان در بیروت

پایان عملیات جستجو و نجات مفقودان در بیروت
گروه بین الملل: تلاش امدادگران شیلیایی برای یافتن افراد زنده در زیر آوار بر جای مانده از انفجار مهیب بندر بیروت پایان یافته است. امدادگران یک ماه پس از انفجار اعلام کرده‌اند که امیدی به پیدا کردن افراد زنده در زیر آوار ندارند.بیش از یک ماه از انفجار مهیب بندر بیروت می‌گذرد. به‌رغم آن، تلاش‌ها برای جست‌وجوی افراد زنده در زیر آوارهای بر جای مانده از این انفجار تا كنون ادامه داشت. خبرگزاری‌های بین‌المللی از پایان تلاش امدادگران برای یافتن افراد زنده در زیر آوار خبر داده‌اند.ضرب‌آهنگ قلب مردم بیروت در روزهای گذشته شتاب گرفته بود. بسیاری از مردم شهر امید بسته بودند که امدادگران شیلیایی بتوانند در واپسین روزهای فعالیت خود افراد زنده‌ای را در زیر آوار این انفجار مهیب بیابند و نجات  دهند.
امید به "معجزه" زمانی در بین مردم بیروت افزایش یافت که گروه امدادگر شیلیایی "توپوس" اعلام کرد که اعضای یکی از تیم‌های نجات همراه با سگ جستجوگر خود به نام "فلش" نشانه‌‌هایی از احتمال وجود یک فرد زنده در زیر آوار یکی از ساختمان‌ها به دست آورده‌اند.حتی گفته شده بود که امدادگران موفق به دریافت و ثبت علائم ضعیف مربوط به صدای تنفس کسی در زیر آوار آن ساختمان شده‌اند.همین موضوع باعث شده بود که یک جستجوی سه روزه در زیر آوارهای آن ساختمان آغاز شود. مردم بیروت، پس از فاجعه انفجار روز چهارم اوت بندر بیروت، در انتظار شنیدن خبر خوبی بودند.بر اساس گزارش‌های منتشر شده و اطلاعاتی که از سوی وزارت بهداشت لبنان رسانه‌ای شده است، هنوز هفت نفر از مردم این  شهر مفقودالاثر هستند.
تیم امدادگر پس از سه روز جستجو در زیر آوار ساختمان یاد شده به کار خود پایان داده است. فرانسیسکو لرماندا، سرپرست گروه امدادگر شیلیایی  خطاب به خبرنگاران گفته بود که از "منظر فنی"، دیگر امیدی به یافتن فرد زنده‌ای زیر آوار بر جای مانده از آن انفجار مهیب وجود ندارد.جستجو در زیر آوار ساختمان یادشده زمانی آغاز شد که سگ جستجوگر "فلش" نشانه‌های اولیه مربوط به زنده بودن فردی در زیر آوار را کشف کرده بود.پس از آن، یک تیم پنجاه نفره از امدادگران با دستگاه‌های پیشرفته در محل حضور یافتند. پس از آن بود که علائم مربوط به صدای تنفس کسی در زیر آوار نیز توسط این دستگاه‌های جستجو ثبت شده بود. تلاش امدادگران پس از سه روز، نتیجه‌ای به همراه نداشت.باید یادآور شد که در جریان انفجار مهیب روز چهارم اوت بندر بیروت، حدود  ۱۹۰ نفر کشته و ۶۰۰۰ نفر مجروح شده بودند.

 
برچسب ها: لبنان بیروت