>> راه‌های پیشگیری از ابتلای سالمندان به آنفلوآنزا - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : ۲۳۲۵۷۲

راه‌های پیشگیری از ابتلای سالمندان به آنفلوآنزا

راه‌های پیشگیری از ابتلای سالمندان به آنفلوآنزا
گروه جامعه: « با آغاز فصل سرما، فصل آنفلوآنزا هم آغاز می‌شود. امسال هم که با وجود شیوع کرونا همه می‌دانیم باید تا آنجا که می‌توانیم از ابتلای خود به آنفلوآنزا پیشگیری کنیم؛ به‌ویژه وقتی بالای ۶۰ سال داریم اما چطور می‌توان از ابتلا به آنفلوآنزا پیشگیری کرد؟

تغذیه خوب و ورزش
داشتن فعالیت بدنی مناسب در کنار رژیم غذایی که در آن میوه‌ها و سبزیجات تازه وجود دارند، می‌تواند کمک کند تا سیستم ایمنی شما تقویت شود. هر چه سیستم ایمنی تقویت شود، احتمال ابتلا به آنفلوآنزا و درگیری با عوارض نوع شدید آن کاهش می‌یابد.

رعایت بهداشت
با توجه به این که آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است، هر چه بهداشت را بیشتر رعایت کنید، احتمال بیماری خود را کاهش داده‌اید. شست وشوی منظم دست با آب و صابون و کاهش ارتباط با افراد مشکوک به بیماری، کمک بزرگی در این زمینه است.

تزریق واکسن در زمان مناسب
تزریق واکسن در ابتدای فصل آنفلوآنزا (مهر و آبان) توصیه جدی متخصصان برای گروه‌های پرخطر از جمله افراد بالای ۶۵ سال است. اگر سن تان زیر ۶۵ است اما به بیماری‌هایی چون بیماری‌های قلبی مبتلا هستید، در خصوص تزریق واکسن با پزشک خود حتما مشورت کنید.

حفظ آرامش و دوری از استرس
با افزایش استرس و نگرانی، سیستم ایمنی ما ضعیف می‌شود، برای همین هر قدر بتوانید این روزها آرامش خود را بیشتر حفظ کنید و استرس کمتری داشته باشید، بدن شما توان بیشتری برای مبارزه با آنفلوآنزا خواهد داشت. برای کسب آرامش می‌توانید از کتابخوانی، باغبانی، هنرهای دستی و انجام ورزش‌های سبک در خانه کمک بگیرید.»
مرجع : روزنامه خراسان