به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب : ۲۳۲۶۰۵

استقلال با گُل ارسلان در آسیا ماند

استقلال با گُل ارسلان در آسیا ماند
گروه ورزشی: تیم فوتبال استقلال در سومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه قطر به مصاف الشرطه عراق رفت که در پایان به تساوی یک بر یک رضایت داد. در این مسابقه مازن فیاض (۲۶) برای الشرطه و امیرارسلان مطهری (۶۸) برای استقلال موفق به گلزنی شدند.تیم الشرطه با این تساوی پنج امتیازی شد و همچنان در رده دوم جدول گروه A ایستاد و استقلال ۲ امتیازی از رده سوم، انتهای جدول تکان نخورد. در این گروه الاهلی عربستان با شش امتیاز صدرنشین است و صعودش به مرحله یک هشتم نهایی قطعی شده. شاگردان مجید نامجومطلق تنها در صورت برتری مقابل الاهلی عربستان در هفته پایانی گروه A، می‌توانند راهی مرحله حذفی شوند.تیم الوحده امارات دیگر تیم این گروه، به دلیل ابتلای چند نفر از بازیکنان و اعضای این تیم به ویروس کرونا از شرکت در مسابقات انصراف داد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، آرش رضاوند (۵۷ - امیرارسلان مطهری)، فرشید باقری (۴۶ - علی کریمی)، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی و شیخ دیاباته (۸۷ - محمد دانشگر).

ترکیب الشرطه: احمد باسل، کرار عامر العباسی، سعد ناطق الناجی، علی فائز عطیه (۷۲ - صادق الزامل)، مروان حسین (۶۲ - محمد شوکان)، مازن فیاض (۷۳ - حسام خلف)، محمد مزهر (۶۲ - احمد جلال)، علی مهاوی، حسین خادم، سعد عبدالعامر و جاسم محمد (۵۵ - خضر علی).

نیمه اول
دقیقه ۹: ارسال از روی نقطه کرنر با ضربه سر مازن فیاض از محوطه شش قدم استقلال را سیدحسین حسینی با عکس‌العملی خوب دفع کرد.دقیقه ۱۱: پاسکاری ترکیبی استقلالی‌ها می‌رفت موقعیت خطرناکی ایجاد کند، اما در آخرین لحظه دیاباته نتوانست ضربه‌اش را بزند.دقیقه ۱۵: شوت بازیکن الشرطه را حسینی دفع کرد و در ادامه سهل‌انگاری مدافعان استقلال کم مانده بود کار دست این تیم بدهد که در نهایت توپ از منطقه خطر دور شد.دقیقه ۱۶: آرش رضاوند به دلیل تکل روی بازیکن حریف با کارت زرد داور جریمه شد.دقیقه ۲۴: پاسکاری خوب عراقی‌ها بار دیگر برای این تیم موقعیت ایجاد کرد که ضربه محمد مزهر با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.دقیقه ۲۶: عراقی‌ها که چشم به ضربات کرنر و ایستگاهی داشتند، روی ضربه کرنر و با ضربه سر مازن فیاض به گل رسیدند تا با یک گل از نماینده ایران پیش بیفتند.دقیقه ۲۸: مروان حسین بازیکن الشرطه با خطا روی روزبه چشمی از داور کارت زرد گرفت.دقیقه ۳۲: هروویه میلیچ مدافع کروات استقلال دومین بازیکن از آبی‌پوشان بود که در نیمه نخست با کارت زرد جریمه شد.دقیقه ۳۳: الشرطه باز هم از روی ضربه ایستگاهی موقعیت ایجاد کرد که این بار مدافعان استقلال مانع گل خوردن تیم‌شان شدند. در ادامه شوت فیاض پس از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵: بازیکنان استقلال پس از چند دقیقه که محو بازی الشرطه بودند، با چند پاس به دروازه حریف نزدیک شدند که توپ در پشت محوطه جریمه به آرش رضاوند رسید و ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.دقیقه ۳۶: وریا غفوری کاپیتان استقلال سومین بازیکن استقلال بود که از داور کره‌ای کارت زرد گرفت.

نیمه دوم
دقیقه ۴۸: ضربه مهدی قائدی پس از برخورد به مدافعان الشرطه راهی کرنر شد.دقیقه ۵۸: پاسکاری خوب استقلالی‌ها قائدی را در موقعیت خوبی قرار داد که ضربه این بازیکن را دروازه‌بان الشرطه دفع کرد.دقیقه ۶۷: توپ روی ارسال بازیکنان استقلال در محوطه جریمه به دست بازیکن الشرطه خورد، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۶۸: تیم استقلال که توپ و میدان را در دست داشت، بار دیگر صاحب موقعیت شد که شوت فرشید اسماعیلی را دروازه‌بان الشرطه دفع کرد و در ریباند این ارسلان مطهری بود که توانست گل تساوی را به ثمر برساند.دقیقه ۷۲: باز هم استقلالی‌ها صاحب موقعیت شدند که ضربات اسماعیلی و مطهری را مدافعان الشرطه دور کردند.دقیقه ۸۹: سعد عبدالعامر به دلیل خطا روی بازیکن استقلال با کارت زرد جریمه شد.دقیقه ۹۰: پاس خوبی به ارسلان مطهری رسید و این بازیکن می‌توانست به راحتی گل دوم استقلال را به ثمر برساند، اما موفق به این کار نشد و قبل از آن نیز پرچم کمک داور بالا رفته بود.دقیقه ۳+۹۰: داور بازیکن شماره ۲۱ تیم الشرطه صادق الزامل را با کارت زرد جریمه کرد.