به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۳:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۲۳۶۹۵۶
طرفداران ترامپ به چیزی جز پیروزی او راضی نیستند

ادامه رقابت انتخاباتی آمریکا با شدت و حدت

ادامه رقابت انتخاباتی آمریکا با شدت و حدت
گروه بین الملل: رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا با شدت و حدت در فضایی پرتنش ادامه دارد. نظرسنجی‌ها بایدن را پیشتاز نشان می‌دهند، اما پیروزی او قطعی نیست. طرفداران متعصب ترامپ به چیزی جز پیروزی او راضی نیستند.کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در فضایی پرتنش به مرحله نهائی رسیده است. با این که دو هفته به انتخابات در سوم نوامبر باقی مانده است، بسیاری از شهروندان با شتابی بی‌سابقه رأی داده‌اند.بنا به گزارش یک بنیاد پژوهشی در دانشگاه فلوریدا تاکنون حدود ۷ / ۲۷ میلیون نفر برگه‌های انتخاباتی را پر کرده و رأی خود را تحویل داده‌اند. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات،  در یکی از آخرین کارزارهای خود در ایالت کارولاینای شمالی بار دیگر از طرفداران خود خواست، منتظر نمانند و هرچه زودتر در انتخابات شرکت کنند.
بایدن یک بار دیگر از رویکرد و عملکرد دونالد ترامپ برای مقابله با پاندمی کرونا انتقاد کرد. در برابر ادعای ترامپ که آخر هفته گفته بود، موج پاندمی فرو نشسته است، بایدن رئيس جمهور را به فریب و دروغ متهم کرد.ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی در کارسن‌سیتی (نوادا) از این که به توصیه‌های دانشمندان توجه نشان نداده، دفاع کرد. او گفت چنانچه به حرف کارشناسان توجه کرده بود، "اکنون کشور در افسردگی کامل" فرو رفته بود. او مدعی شد که اکنون آمریکا در اوج شور و شادی است. این درحالی ست که ویروس کرونا همچنان بیرحمانه در ایالات متحده قربانی می‌گیرد.
آمار نشان می‌دهد که پاندمی در آمریکا از کنترل خارج شده است. تاکنون بیش از هشت میلیون نفر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و حدود ۲۲۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان سپرده‌اند.بیشتر نظرسنجی‌ها حاکی از بالا بودن شانس پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند. حتی برخی از تحلیلگران از یک پیروزی قاطع برای او سخن می‌گویند.
با وجود این خوش‌بینی، دموکرات‌ها که بدبیاری سال ۲۰۱۶ را تجربه کرده‌اند، از پیروزی خیلی مطمئن نیستند. در آن سال نظرسنجی‌ها آرای هیلاری کلینتون را در ایالت‌های پنسیلوانیا و میشیگان و ویسکانسن بین سه تا بالای پنج درصد جلوتر از دونالد ترامپ ارزیابی کرده بودند. همین خوش‌بینی باعث شد که کلینتون به سه ایالت یادشده توجه کافی نکند؛ در برابر ترامپ از فرصت استفاده کرد و در هر سه ایالت آرای بیشتری آورد. برخی از تحلیلگران بیش از انتخابات به وضعیت پس از انتخابات توجه دارند و به فضای تنش‌آلود در میان هواداران ترامپ توجه می‌دهند که مایل هستند او را به هر قیمتی رئیس جمهور آینده ببینند.

 
برچسب ها: ترامپ بایدن