به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ساعت ۰۹:۱۷
کد مطلب : ۲۳۷۲۲۱

کلاهبرداری با فروش ساعت‌های تقلبی

کلاهبرداری با فروش ساعت‌های تقلبی
گروه حوادث: از مدتی قبل شکایت‌های مختلفی در اختیار اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که نشان می‌داد چند نفر اقدام به فروش ساعت‌های قلابی به‌عنوان ساعت طلای رولکس می‌کنند.بررسی شکایت‌ها نشان می‌داد که متهمان پس از شناسایی سوژه‌هایشان به بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به آنها نزدیک شده و مدعی می‌شوند که قصد فروش ساعت رولکس طلایشان را به‌علت نیاز مالی دارند. آنها با این شگرد طعمه‌هایشان را فریب داده و در نهایت ساعت قلابی را به قیمتی بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان به طعمه‌هایشان فروخته و متواری می‌شدند.
محدوده فعالیت این باند نه‌تنها در تهران، که در سراسر کشور بود و  در این شرایط دستور دستگیری اعضای این باند توسط بازپرس دادسرای ناحیه ۶ تهران صادر شد و تیمی از کارآگاهان به‌طور ویژه بررسی موضوع را برعهده گرفتند. مأموران در ادامه متوجه شدند که متهمان در هیچ‌یک از پرونده‌ها از هویت واقعی‌شان استفاده نکرده‌اند. با این حال با پیگیری تخصصی هویت واقعی یکی از اعضای باند به نام سعید ۴۷ساله شناسایی شد. مأموران متوجه شدند که وی سابقه کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد در سال‌های قبل نیز داشته و حتی دستگیر و راهی زندان هم شده است اما پس از آزادی با تشکیل باندی جدید، فعالیت‌هایش را از سر گرفته است.سرهنگ داوود فرد، جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سرکرده باند را در جنوب تهران شناسایی و او را به همراه یکی از اعضای باند بنام فرشید ۳۰ساله دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه این افراد ۲قبضه سلاح گرم و سرد نیز کشف و متهمان پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی به جرایم خود اعتراف کردند.در این میان سرکرده باند گفت: من و همدست دیگرم حدود ۲سال قبل و پس از آزادی از زندان با تشکیل باند ۶نفره، کلاهبرداری‌ها را شروع کردیم. ما با پرسه‌زنی در سطح شهر تهران و شهرستان‌های دیگر افراد سالخورده را که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند شناسایی می‌کردیم و به کمین می‌نشستیم. در یک فرصت مناسب به بهانه پرسیدن آدرس ترمینال به آنان نزدیک شده و می‌گفتیم که به‌دلیل نیاز مالی شدید ساعت طلای رولکس گران‌قیمت‌مان را زیر قیمت بازار می‌فروشیم و نقشه‌مان را عملی می‌کردیم و بعدش هم فرار می‌کردیم.
به گفته سرهنگ فرد، تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای باند در حالی ادامه دارد که تاکنون ۱۵ نفر از مالباختگان این باند در سراسر کشور شناسایی شده‌اند.او با بیان اینکه دستگیری سایر اعضای این باند ٦ نفره در دستور کار قرار دارد، از شهروندان خواست: «درصورتی که با این شیوه از آنان کلاهبرداری شده است، می‌توانند برای شناسایی تبهکاران و تشکیل پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.»
مرجع : روزنامه همشهری
برچسب ها: کلاهبرداری حوادث