به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۲۳۷۴۴۴

آمار روزانه ابتلا به کرونا در آلمان پنج‌رقمی شد

آمار روزانه ابتلا به کرونا در آلمان پنج‌رقمی شد
گروه جامعه: با ابتلای ۱۱ هزار و ۲۸۷ نفر به ویروس کرونا در عرض ۲۴ ساعت، آلمان رکورد ابتلا به این ویروس را از ابتدای آغاز پاندمی تا کنون شکست.
تا کنون بالاترین آمار ابتلای روزانه در آلمان ۷۸۳۰ نفر بود که جمعه گذشته از سوی ادارات بهداشت آلمان اعلام شد. آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ اما همچنان در آلمان پایین است و تا کنون ۹۹۰۵ نفر بر اثر این بیماری جانشان را از دست داده‌اند؛ ۳۰ نفر از آنها تنها در ۲۴ ساعت گذشته.
تا کنون حدود یک سوم از شهرها و شهرستان‌های آلمان از رقم ۵۰ مورد ابتلای جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در عرض یک هفته عبور کرده‌اند. این معیار از سوی موسسه روبرت کخ برای تعیین وضعیت شهرها به کار می‌رود و شهرهایی که از این رقم عبور کنند باید مقررات شدیدتری را اعمال کنند.
در حال حاضر رقم مبتلایان جدید به ویروس کرونا در عرض یک هفته در حدود ۳۰ شهر و شهرستان به بالاتر از ۱۰۰ نفر در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.
رقم کنونی تنها در صورتی قابل مقایسه با آمار بهار امسال است که به تعداد بیشتر تست‌های انجام شده نسبت به بهار نیز توجه شود.
به دلیل فاصله زمانی که بین سرایت، تست، نتیجه و اعلام آن وجود دارد، متخصصان هشدار می‌دهند که ویروس تا چه حد می‌‌تواند در عرض یک هفته در جامعه پخش شود. به همین دلیل آشکار شدن آثار مقررات اعمال‌شده از سوی سیاستمداران در آمار طول خواهد کشید.
کشورهای اروپایی به سوی تعطیلی
کشورهای اروپایی به دلیل آمار فزاینده ابتلا به کرونا، مقررات سخت‌گیرانه‌تری را اعمال می‌کنند. جمهوری چک از امروز پنج‌‌شنبه تمامی کسب و کارها را تعطیل اعلام کرده است. تنها فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها باز خواهند ماند.
علاوه بر این، مقرراتی برای محدودیت خروج از خانه نیز وضع شده و دولت اعلام کرده که مردم تنها برای موارد خیلی ضروری با دیگر افراد تماس داشته باشند.
بر اساس اطلاعات مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها (ECDC)، جمهوری چک بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در عرض ۱۴ روز در بین تمام کشورهای اروپایی را داشته است.در ایرلند از چهارشنبه‌شب به مدت شش هفته بالاترین سطح تدابیر احتیاطی، درجه پنج، اعمال شد. بدین معنا که هر کس می‌تواند باید تا اول دسامبر از خانه کار کند. کسب و کارهایی که حیاتی نیستند باید بسته بمانند. دیدارهای خانگی غیر از چند استثنای کوچک ممنوع هستند. ورزش در بیرون از خانه تنها تا ۵ کیلومتری محل زندگی مجاز است. مدارس اما باز می‌مانند.
در ایتالیا در منطقه راتسیو که رم نیز در آنجاست از جمعه‌شب به مدت ۳۰ روز مقررات منع رفت و آمد شبانه برقرار می‌شود. ساکنان این منطقه شب‌ها تنها می‌توانند به دلایل خیلی ضروری از خانه خارج شوند، مثل بیماری یا کار.
در روزهای اخیر مشابه این مقررات برای لومباردی و کامپانین نیز اجرا شده است.
در اسپانیا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از یک میلیون نفر گذشته است. در مادرید، پایتخت اسپانیا، علیرغم آمار بالای ابتلا به کرونا و بر خلاف خواسته دولت مرکزی برای دو هفته تعطیلی، تعطیلی‌ها روز جمعه پایان می‌یابد.
مادرید به جای تعطیلی کسب و کارها در مناطقی که به شدت آمار ابتلا بالاست مقررات منع رفت و آمد شبانه برقرار می‌کند. اجرای این مدل برای تمام اسپانیا در حال بررسی است.
برچسب ها: کرونا آلمان