>> پیشرفت جهش‌وار کرونا در سراسر جهان - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب : ۲۳۸۵۸۳

پیشرفت جهش‌وار کرونا در سراسر جهان

پیشرفت جهش‌وار کرونا در سراسر جهان
گروه بین الملل: پاندمی در آمریکا و اروپا رو به گسترش است. فرانسه برای یک ماه مقررات شدید اعمال می‌کند. اسپانیا حالت فوق‌العاده را تا ماه مه آینده تمدید کرده است. در آمریکا موج ابتلای روزانه به ویروس برای اولین بار بالای ۹۰ هزار رفت.
فرانسه از بامداد جمعه برای یک ماه مقررات تعطیلی نسبی زندگی عمومی را به اجرا می‌گذارد. شهروندان باید در خانه بمانند و اجازه دارند تنها برای خرید مواد غذایی، مراجعه به پزشک و حداکثر یک ساعت ورزش روزانه از خانه خارج شوند.مقام‌های فرانسه، از جمله رئیس جمهور امانوئل مکرون، از مردم خواسته‌اند که هرچه بیشتر در خانه بمانند و بدون دلیل بیرون نروند "چون ویروس با شتابی بی‌سابقه جولان" می‌دهد. افراد شاغل که امکان دورکاری را ندارند می‌توانند با رعایت مقرراتی ویژه به سر کار بروند. تمام بارها و رستوران‌ها تعطیل خواهند بود. در دانشگاه‌ها به روی دانشجویان بسته هستند؛ اما مدرسه‌ها همچنان باز خواهند بود.مسافرت به سایر نقاط کشور با محدودیت‌هایی مجاز است اما به شهروندان توصیه شده از مسافرت بی‌جهت پرهیز کنند.
این مقررات فعلا برای یک ماه تا اول دسامبر ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است.اسپانیا تا مه ۲۰۲۱ مقرراتی شدید اعلام کرده است.پارلمان مقررات وضعیت ویژه را تصویب کرد که به شهرها و مناطق هرچه بیشتری اجازه می‌دهد، دروازه‌های ورود و خروج را مسدود کنند.
همچنین سازمان بهداشت جهانی نسبت به پیامدها و عوارض منفی تعطیلی زندگی روزانه به خاطر مقابله با کرونا هشدار می‌دهد. به نظر این سازمان مقررات شدید می‌تواند زنجیره ابتلا به بیماری را تضعیف کند اما به بهایی سنگین تمام می‌شود، زیرا می‌تواند فشارهای روانی و کشمکش‌های خانوادگی را افزایش دهد.پیامدهای اقتصادی تعطیلی کامل زندگی روزمره نیز عواقبی نمایان دارد، بنابرین از دولت‌ها خواسته شده است که تعطیلی کامل زندگی روزمره را با احتیاط اعمال کنند.این سازمان تأیید می‌کند که قاره اروپا در حال حاضر به کانون اصلی پاندمی کرونا تبدیل شده است.

 
برچسب ها: کرونا اروپا