به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب : ۲۳۹۵۲۲

۳۰ درصد از پرستاران به کرونا مبتلا شده‌اند

۳۰ درصد از پرستاران به کرونا مبتلا شده‌اند
گروه جامعه: نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بالغ بر ۳۰ درصد از پرستاران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
پاکمهر، با اشاره به اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا به هیچ وجه مناسب نیست، اظهارکرد: در حال حاضر فشار زیادی بر روی کادر درمان است، آمار متوفیان نیز در حال افزایش است و تعداد متوفیان ناشی از کرونا طی این روز همانند آن است که سه هواپیما روزانه سقوط می‌کند. وی افزود: شیوع ویروس کرونا از مناطق شهری به روستاها گسترش یافته است و به نظر بنده پاشنه آشیل کنترل شیوع این ویروس، آگاه سازی مردم است. اگر می‌خواهیم موفق شویم بدون آگاه سازی و همراهی مردم راه به جایی نخواهیم برد.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون راه درمانی مشخصی برای درمان ویروس کرونا مشخص نشده است، ادامه داد: یک ریزفاکتور مهم برای مرگ و میر کرونا، سن بالا و داشتن بیماری زمینه‌ای است.
نماینده  بجنورد در مجلس با تصریح بر اینکه بنابراین باید زنجیره انتقال را بشکینم، بیان کرد: پیش گیری از ابتلا به ویروس کرونا خیلی سخت نیست و با در خانه ماندن، سفر نرفتن و دورهمی نگرفتن می توان از ابتلا به آن جلوگیری کرد.از ۱۱۰ هزار پرستار ۳۲ هزار نفر یعنی ۳۲ درصد به بالا از این تعداد به ویروس کرونا مبتلا شده اند.به گفته پاکمهر ۲۵ تا ۲۶ هزار نفر از این تعداد بهبودیافته و به محل کار برگشته‌اند و بیش از شش هزار نفر هنوز نتوانسته‌اند به محل کار بازگردند.
برچسب ها: پرستاران کرونا