به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۰
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۲۴۰۳۲

علائم آسم در35 درصد کودکان تهرانی

گروه جامعه: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بر اساس نتایج تحقیق انجمن آسم و آلرژی ایران، 35 درصد کودکان در کلان شهر تهران دارای علایم بیماری آسم هستند.
علائم آسم در35 درصد کودکان تهرانی
دکتر دل آرا بابایی خاطرنشان کرد: این آمار بسیار بالا و نگران کننده است. کودکان دچار علایم آسم دارای تنگی نفس‌های طولانی و به سرماخوردگی‌های طولانی مدت و همچنین خس‌خس سینه دچار می‌شوند. در طول فصول سرد سال نیز به دلیل افزایش آلودگی‌های هوا علایم آنها شدیدتر می‌شود. به گفته وی این علایم ممکن است در یک تا دو سال در کودک طولانی و پایدار باقی بماند و در نهایت به آسم تبدیل شود. بابایی ادامه داد: همچنین براساس آخرین مطالعات در مورد بیماری آسم که در سال 2008 میلادی در سطح دنیا انجام شد، حدود 10 تا 15 درصد کودکان 10 تا 15 ساله ایرانی دچار علایم شروع آسم هستند و در سنین پایین تر حدود 13 درصد این علایم را دارند.
به گفته وی آمار جهانی نشان می‌دهد که آسم‌های آلرژیک روز به روز در سراسر دنیا به ویژه در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، روبه افزایش است. بر اساس این آمار تعداد مبتلایان به آلرژی ایران در بین کشورهای دنیا درحد متوسط و در کشورهای توسعه یافته مانند انگلیس بیشتر است.
مرجع : ایرنا

۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ۱۱:۵۸
ماشاالله!توی چه چیزهایی داریم رشد میکنیم!بعد همه به فکر اینند که چرا فلان وزیر معاونش فلانی شده چرا آقای ظریف آن حرف های واقع بینانه را زد و یک روز هم سابقه جبهه نداشته؟و... حالا من که دوران نوجوانیم را جبهه بودم و افتخار جانبازی دارم میپرسم /اقایان شما در کدام خط مقدم در جبهه بوده اید؟ (184832)