کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تعریف یک رسانه اسپانیایی از اسطوره ایرانی

23 آبان 1399 ساعت 13:55


گروه ورزشی: یک سایت اسپانیایی از علی دایی، فوتبالیست بزرگ تاریخ کشورمان به عنوان چهره‌ای که در فوتبال ایران انقلابی ایجاد کرد، نام برد. سایت futbolsapiens در گزارشی از علی دایی، بازیکن بزرگ فوتبال ایران پرداخت.

برای این منظور ابتدا عنوان کرد دایی، چهره‌ای است که مدرک دانشگاهی دارد ودر دهه ۹۰ که معمول نبود بازیکنی از خاورمیانه به یک لیگ ممتاز اروپایی برد، او از طریق بازی در لیگ قطر به بوندس لیگا آلمان رسید و بازی در آرمینیا بیله فلد را تحربه کرد.در ادامه این گزارش از دایی به عنوان مسلمانی معتقد نام برده شد و این که تقریبا به همه تیم‌های آسیایی گل زده است.البته در همین ارتباط یعنی گلزنی سایت اسپانیایی از دایی به عنوان مهاجمی یادکرد که هرگز در جام جهانی نتوانست گلزنی کند.البته به آمار ۱۱۱ گل زده وی برای تیم ملی و این که آقای گل جهان است، نیز اشاره شد.البته این رسانه از دایی نقل قول هم کرد که از شکستن رکوردش توسط بازیکنی مثل کریستیانو رونالدو ناراحت نمی‌شود.اما در کنارش از وی به عنوان اولین فوتبالیست آسیایی که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد، نام برد.
به همین خاطر نوشت:در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۹۸ در مصاف بایرن و منچستریونایتد که ۲ بر ۲ مساوی شد، دایی در دقیقه ۶۳ به جای کاستر یانکر به میدان آمد. آنگونه که یوفا گزارش کرد وی اولین بازیکن آسیایی بوده که در لیگ قهرمانان امکان حضور پیداکرد.


کد مطلب: 240772

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/240772/تعریف-یک-رسانه-اسپانیایی-اسطوره-ایرانی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir