به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۲:۰۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۲۴۱۴۸۴
اکرمی:جامعه بیشتر از هر زمانی به آرامش احتیاج دارد

مردم نگران آینده‌خود‌ و‌فرزندا‌ن‌شان هستند

مردم نگران آینده‌خود‌ و‌فرزندا‌ن‌شان هستند
گروه سیاسی: در حالی که هفت ماه به روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم باقی مانده، تحلیل‌ها همچنان از عدم رغبت بخش مهمی از جامعه برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ حکایت می کنند. با توجه به این وضعیت شاید سوال مهم در فضاس سیاسی امروز ایران این باشد که با رعایت چه الزام‌هایی می‌توانیم شرایط را برای مشارکت حداکثری فراهم کنیم؟
یك عضو جامعه روحانیت مبارز، در این باره اظهار داشت: من قبول ندارم که مردم از وضع موجود ناراضی‌اند؛ در واقع مردم ناراضی نیستند، ناراحت هستند. بالاخره فشارهایی که از خارج به جمهوری اسلامی وارد می‌شود و همچنین مساله کرونا گرفتاری‌ها را به بیشترین حالت ممکن خود رسانده است، به طوری که سفره‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر‌ و کالاهای ضروری گران‌تر می‌شود. طبیعی است ایرانی‌ها در چنین وضعیتی سختی‌ زیادی بکشند و زندگی برایشان دشوار شود.
سید رضا اکرمی،گفت: یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن مشکلات اخیر این است که کشور ما تحریم شده و به همین دلیل نمی‌توانیم به مقدار لازم نفت بفروشیم. در نتیجه این تحولات درآمد دولت کم شده است. ما حتی برای جابه‌جایی ارز همین تجارت محدودمان هم مشکل داریم. در نتیجه مردم ناامید شده‌اند و شدیداً نگران آینده خود و فرزندا‌ن‌شان هستند؛ یعنی مادامی که کرونا، که جهان را عاصی و خسته کرده، کنترل نشود و نتوانیم پول‌های بلوکه‌شده کشور را آزاد کنیم ناراحتی‌هایمان تمام نخواهد شد.
این فعال سیاسی در ادامه  تصریح کرد: اما باید این را در نظر گرفت که همه مشکلات به هر حال چاره‌ای دارند‌. یکی از راه‌های رسیدن به آرامش ایجاد اتحاد، همصدایی و همچنین رعایت اخلاق در داخل کشور است. با این حال متاسفانه گاه مشاهده می‌شود مسئولانی که در سطوح بالای نظام مسئولیت دارند با ادبیاتی تهاجمی با یکدیگر صحبت و درباره عملکرد یکدیگر سیاه‌نمایی می‌کنند و سیاست غلط تخریب را در پیش می‌گیرند.نماینده ادوار مجلس توضیح داد: این در حالی است که باید مردم را به آرامش دعوت نه اینکه با کوک کردن ساز اختلاف و دعوا جامعه را بیشتر از گذشته ناامید و مأیوس کرد. به هر حال اختلاف، ناراحتی و نارضایتی به وجود می‌آورد. این تنش‌آفرینی‌ها مردم را از سیاسیون زده‌ کرده است و آنها دیگر در انتخابات به دنبال کاندیدای اصولگرا یا اصلاح‌طلب نیستند. به نظر من کاندیدایی در انتخابات ریاست‌جمهوری مورد توجه قرار خواهد گرفت که اولاً مشکلات موجود را ببیند، درد را بشناسد و البته راه درمانی صحیح را برای کاهش مشکلات ارائه دهد. در وضعیت کنونی جامعه بیشتر از هر زمانی به آرامش احتیاج دارد.

 

 
مرجع : اعتمادآنلاین

علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۲:۱۴
فریب و دروغ و چپاول هدف شماست. (369901)
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۲:۴۵
یک کلام از مادر عروس (369902)
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۲:۴۵
باشه شما راست میگی حاج آقا (369903)
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۳:۳۸
این حجم از استقبال مردم را به مسئولین از خدا بیخبر تبریک بگوئید (369904)