به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۳:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۲۴۱۵۸۷

انهدام موشک قاره‌پیما برای اولین بار از روی ناو

انهدام موشک قاره‌پیما برای اولین بار از روی ناو
گروه بین الملل: آژانس دفاع موشکی آمریکا اعلام کرد که در آزمایشی موفق یک ناو مجهز به سیستم دفاع موشکی در اقیانوس آرام، یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) را رهگیری و منهدم کند.
به گفته این آژانس موشک قاره‌پیمایی که به عنوان تهدیدی از سوی دشمن فرضی شلیک شده بود، با موشکی از نوع SM-3 از روی ناو مجهز به سپر دفاع بالستیک منهدم شده است. شرکت ریتون، سازنده موشک دفاع بالستیک SM-3 Block IIA که در این آزمایش شلیک شده، در بیانیه‌ای جداگانه گفته است که برای اولین بار این موشک هدف خود را "خارج از جو زمین" رهگیری و نابود کرده است.ریتون که با مشارکت شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی ژاپن این موشک‌ها را تولید می‌کند، آزمایش تازه را "اولین در نوع خود" توصیف کرده که نشان می‌دهد آمریکا "گزینه‌ای قابل اعتماد برای دفاع لایه‌ای جدید در برابر تهدیدهای دوربرد دارد."این شرکت می‌گوید موشک‌های خانواده SM- 3 تنها سلاح‌های دفاع بالستیک هستند که هم از زمین و هم از دریا قابلیت شلیک دارند.موشک بالستیک قاره‌پیما به عنوان هدف این آزمایش از سکوی آزمایشی رونالد ریگان در جزایر مارشال به سوی آب‌های شمال شرق هاوایی شلیک شده بود.دریاسالار جان هیل،مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا، این آزمایش دفاع موشکی را "دستاوردی فوق‌العاده" در مقابله با تهدیدهای احتمالی خوانده است. هیل گفت: "آژانس در حال بررسی گزینه‌هایی برای افزایش قابلیت سیستم دفاع موشکی زمین‌پایه میان‌برد با افزودن سنسورها و سیستم‌های تسلیحاتی برای دفاع در برابر تحولات غیرمنتظره در زمینه تهدیدهای موشکی است."


 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *