به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۲۴۱۷۲۷

دعوای سرهنگ و حقوقدان همچنان ادامه دارد

دعوای سرهنگ و حقوقدان همچنان ادامه دارد
گروه سیاسی:  مشاور عالی سابق رئیس‌‌جمهوری، درباره دلایل حمله به دولت از سوی مجلسی‌ها و اینکه چرا همواره همه تقصیرات به گردن دولت انداخته می‌شود؟ گفت: شرایط امروز کشور با یک مسئله و مشکل اساسی روبرست که همان تحریم‌ها است اگر چه نمی‌توان منکر نقش نظام مدیریت برای کاهش مشکلات شد؛ اما حتی اگر بهترین نظام مدیریتی اعمال شود، در این شرایط تحریمی تاثیر چندانی ندارد. تاثیر تصمیمات مدیریتی برای حل مشکلات جامعه ما در مقایسه با تحریم ها، سهم کوچکی دارد.
 اکبر ترکان افزود: تحریم ها در حال حاضر مشکل اصلی ما است چون صادرات نفت و کالاهای ما به آن وابسته است. صادرات پتروشیمی، فلزات، وسایل صنعتی، کالاهای صادراتی کشاورزی و غیره به تحریم‌ها مرتبط است که موجب محدودیت‌های بسیاری برای ما شده است. تصمیمات مدیریتی می‌تواند کمک کننده باشد اما برطرف کننده مسئله نیست بنابراین همه دوستانی که فکر می‌کنند با مسائل مدیریتی، آثار مخرب تحریم ها را می توان جبران کرد، اشتباه می‌کنند. آثار مخرب تحریم‌ها و آثار ظالمانه آن بر اقتصاد ایران چیزی نیست که با بهبود مسائل مدیریتی بتوان اینها را جبران کرد. وزیر دولت سازندگی ادامه داد: نمی‌توان منکر بهبود مسائل مدیریتی بود اما  مشکلات جامعه با این گونه مسائل حل نمی‌شود. به عنوان مثال، سال گذشته ۵۰ میلیارد دلار درآمد ارزی داشتیم اما ۷۰ میلیارد دلار هزینه ارزی داشتیم وقتی هزینه ارزی ما ۷۰ میلیارد دلار و درآمدمان ۵۰ میلیارد دلار است بدین معناست که کمبود ارز داریم؛ همین کمبود ارز موجب می‌شود که ما با افزایش قیمت ارز مواجه شویم که شاهد این هستیم که بخشی از جهش قیمت ارزی، ناشی از آن است. ترکان بیان کرد: ممکن است با بهبود نظام مدیریتی، محدودیت‌های صادرات نفت، پتروشیمی، میعانات گاز و فلزات را حل کنیم اما بهبود نظام مدیریتی تاثیرش جبران کننده تحریم‌ها نیست. این نکته، آن چیزی است اگر از آن غفلت کنیم به اشتباه رفته ایم و نمایندگان مجلس، ضمن همه تلاشهایی که انجام می‌دهند باید حواسشان به این باشد که اصلاح نظام مدیریتی، کار لازمی است و حتما باید به سمت اصلاح نظام مدیریتی برویم . باید از هر فرصتی استفاده کرد که تحریم‌ها را از اقتصاد ایران دور کنیم. این چهره سیاسی اشاره کرد: در واقع باید گفت دعوای مجلس و دولت، ادامه دعوای سرهنگ و حقوقدان است. این دعوا از یک روزی آغاز شده که هنوز هم ادامه دارد و به زمان مناظرات انتخابات گذشته نیز باز می‌گردد.

 
مرجع : ایلنا
برچسب ها: روحانی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *