به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۲۴۱۹۱۶

کاهش ورود مهاجران به اروپا

کاهش ورود مهاجران به اروپا
گروه بین الملل: فرونتکس، آژانس محافظت از مرزهای اتحادیه اروپا، می‌گوید تعداد ورود غیرقانونی مهاجران به این قاره در ماه اکتبر با کاهش مواجه شده است. این کاهش در مقایسه با ماه سپتامبر۱۹ درصد بوده است. همچنین فرونتکس می‌گوید تعداد ورود مهاجران از طریق گذرگاه های غیرقانونی در شش ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۰ با ۲۱ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۸۷۵۰۰ نفر رسیده است. بیشترین کاهش‌ها را در گذرگاه‌های شرقی و غربی دریای مدیترانه شاهد بوده‌ایم. اما در برخی دیگر از مناطق همچون جزایرقناری که در اقیانوس اطلس واقع است، ورود مهاجران غیرقانونی ده بار بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است. در ده ماه نخست سال جاری میلادی در مجموع ۱۱۴۰۰ نفر به طور غیرقانونی وارد جزایر قناری شده اند. جزایر قناری بخشی از خاک کشور اسپانیا محسوب می‌شوند. همچنین در طی ده ماه اول سال ۲۰۲۰ ، بیش از ۲۸۴۰۰ نفر تلاش کردند تا از طریق گذرگاه‌های مرکزی دریای مدیترانه به طور غیرقانونی عبور و وارد اروپا شوند. شهروندان دو کشور تونس و بنگلادش بیشترین تعداد مهاجران این گذرگاه‌ها را تشکیل می‌دهند. در مسیرغربی دریای مدیترانه هم در ده ماه گذشته ۳۷ درصد از تعداد مهاجران غیرقانونی کاسته شده است. شهروندان افغانستانی و سوری بیشترین تعداد مهاجرانی را تشکیل می‌دهند که قصد ورود غیرقانونی به اروپا از طریق گذرگاه های شرقی دریای مدیترانه در سال جاری میلادی را داشته‌اند.
در ده ماه نخست امسال، بیش از ۱۹۷۰۰ مهاجرغیرقانونی که از مرز اتحادیه اروپا با کشورهای بالکان برای ورود به اروپای غربی اقدام کرده اند، شناسایی شده اند که البته این آمار دوبرابر آمار ورود مهاجران غیرقانونی در سال گذشته میلادی است.


 
برچسب ها: اروپا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *