به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۸
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب : ۲۴۳۳۰۳
جزییات عملیات ترور

وزارت دفاع شهادت محسن فخری‌زاده را تایید کرد

وزارت دفاع شهادت محسن فخری‌زاده را تایید کرد
گروه سیاسی: به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریستها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید. متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سالها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

جزییات عملیات ترور
خبرنگار تسنیم درباره جزئیات عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده کسب اطلاع کرد که این عملیات ترور ساعت ۱۴:۳۰ امروز انجام شده است.
در این اقدام تروریستی، ابتدا یک دستگاه خودرو نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین عبور خودرو دانشمند هسته‌ای کشورمان خود را منفجر می‌کند و سپس عامل بعدی اقدام به تیر اندازی رگباری کرده که در پی آن یکی از محافظان شهید فخری‌زاده ۴ تیر خورده و محسن فخری‌زاده نیز در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان شهید شد. 

گزارش‌ها حاکیست، وی در مسیر بازگشت از شمال کشور، نیسانی جلوی ماشین شان را می‌گیرد، بلافاصله نیسان پر از مواد منفجره منفجر می‌شود. سپس گروهی دیگر می‌آیند و ماشین را گلوله باران می‌کنند.

واکنش فرمانده سپاه

سردار حسین دهقان نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم در توییتی نوشت: «اسرائیل به دنبال افزایش فشار بر ایران برای ایجاد یک جنگ تمام عیار است. شب دراز است و قلندر بیدار! همچون صاعقه بر سر قاتلان این شهید مظلوم فرود خواهیم آمد و از کرده خود پشیمان‌شان می‌کنیم.»
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای اقدام تروریستی و کوردلانه ترور شهید محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران توسط تروریستها را به شدت محکوم کرد. وی شهادت این دانشمند برجسته و مدیر موفق را به فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت خامنه ای مقام معظم رهبری، مردم عزیز کشورمان، همکاران ایشان در وزارت دفاع و خصوصا خانواده گرامی این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت گفت.

گفته های برخی از حاضرین در نزدیکی محل ترور 
شبكه خبر گزارش داد: صدای یک انفجار در بلوار مصطفی خمینی شنیده شد و بلافاصله صدای رگبار شلیک به گوش رسید.
یک خودرو هدف این حمله بود.
سه یا چهار تن در این درگیری کشته می‌شوند که گفته می‌شود از تروریست‌ها بوده‎اند.
یک خبرنگار از مشاهده دستکم دو جسد خون آلود در درمانگاه آبسرد خبر داده است.
برچسب ها: محسن فخری‌زاده