به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب : ۲۴۳۳۴۰

ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند

ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند
گروه جامعه: ساکنان اردبیل و ‌تعدادی از شهرستانهای این استان جمعه‌شب و بامداد شنبه را با دمای منفی ۱۸ درجه سپری کردند. با توقف بارش برف از ظهر جمعه در اردبیل آسمان منطقه دیشب صاف و مهتابی شد و به خاطر وجود برف سنگین و بازتاب انرژی سطح زمین به جو دما در طول شب تا سحرگاه رو به کاهش گذاشت.کمینه دمای هوا در سپیده دم شنبه در ایستگاه اردبیل منفی ۱۸ ، فرودگاه اردبیل منفی ۱۹ ، نیر منفی ۱۶ و خلخال منفی ۱۴ درجه سانتیگراد ثبت شده است.یخبندان و برودت شدید درحالی بر اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان حاکم شده که‌ برونداد تازه‌ترین الگوهای هواشناسی از آغاز دوباره ریزش برف از ظهر فردا یکشنبه در این استان حکایت دارد.
یک چرخند از جانب جنوب‌غرب درحال نفوذ به ایران است که با حرکت سریع در امتداد شمالشرق از امروز تا دوشنبه سبب ریزش سنگین باران در مناطق گرمسیری و برف در بلندی ها و ‌نقاط سردسیر استانهای جنوب‌غربی، غربی ، مرکزی، کرانه خزر، شمال‌غرب و شمال‌شرق کشورمان خواهد شد.این ناپایداری‌ها در استان اردبیل اغلب به شکل برف تا ظهر دوشنبه ادامه می‌یابد و منطقه خلخال بیشترین بارش را دریافت خواهد کرد.مدیریت بحران اردبیل از ساکنان این استان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت زنجیرچرخ و ‌تجهیزات کامل زمستانی همراه داشته باشند.بارش برف و سرمای شدید انواع حیوانات و به خصوص پرندگان را در استان اردبیل در یافتن غذا و سرپناه با مشکل ‌مواجه کرده است.
برچسب ها: هواشناسی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *