>> موافقت عربستان با عبور پروازهای اسرائیل - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۳:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب : ۲۴۴۰۴۰

موافقت عربستان با عبور پروازهای اسرائیل

موافقت عربستان با عبور پروازهای اسرائیل
گروه بین الملل:  عربستان سعودی با عبور هواپیماهای تجاری و مسافربری اسرائیل به مقصد امارات از حریم هوایی خود موافقت کرده است. این توافق بعد از مذاکرات جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با مقام‌های سعودی به دست آمد.جرد کوشنر به همراه آوی برکوویتز و برایان هوک، نمایندگان ویژه خاورمیانه در دولت آمریکا، به عربستان سفر کردند.
 موضوع عبور هواپیماهای اسرائیلی از آسمان عربستان در جلسه‌ای که اندکی بعد از نشستن پرواز آنها تشکیل شد، مطرح شده و یک مقام آمریکایی گفته "موفق شدیم که موضوع را حل و فصل کنیم."
برقراری پروازهای مستقیم بخشی از توافقی است که بعد از عادی‌سازی روابط میان اسرائیل با امارات، بحرین و سودان به دست آمد.اواسط سپتامبر (دو ماه و نیم پیش) اسرائیل با میانجی‌گری آمریکا توافقی برای عادی‌سازی روابط با امارات و بحرین امضا کرد."توافق ابراهیم" که با حضور مقام‌های ارشد سه کشور و دونالد ترامپ در کاخ سفید امضا شد زمینه‌ساز برقراری روابط و امضای توافق‌نامه‌های تجاری میان این کشورها شده است.
برچسب ها: عربستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *