به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۲۴۴۱۳۶

درخواست تهیه نقشه راه برای احیای برجام

درخواست تهیه نقشه راه برای احیای برجام
گروه سیاسی: دیپلمات‌های ارشد اروپایی به سه کشور بریتانیا، آلمان و فرانسه، موسوم به E3 هشدار داده‌اند که این سه کشورباید هر چه سریع‌تر در باره بر سر یک بیانیه مشترک علنی  در مورد گام‌هایی که باید برای خروج برجام از بن‌بست برداشته شود به توافق برسند. به عقیده این دیپلمات‌ها در غیر این صورت،  این ریسک واقعی وجود دارد که جو بایدن با به دست گرفتن سکان رهبری آمریکا تنها با موج فزاینده تنش‌ها با ایران مواجه شود. این بیانیه به امضای دیپلمات‌های ارشد اروپایی به شرح زیر رسیده است: آلستر بارت، وزیر پیشین امور خاورمیانه بریتانیا، کارل بیلد، نخست‌وزیر پیشین سوئد، وولفگانگ ایشینگر، سفیر پیشین آلمان در آمریکا، ژان داوید لویت، سفیر پیشین فرانسه در آمریکا، خاویر سولانا، دبیرکل پیشین پیمان ناتو و آندره اله‌خوسکی، وزیر خارجه پیشین لهستان.
در این بیانیه دیپلمات‌های پیشین آمده است: گرچه شواهد نشان می‌دهد که در دولت بایدن امکان آشتی بالقوه وجود دارد اما تبلیغاتی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی افراد می‌خواهند مطمئن شوند که ایالات متحده و ایران نمی‌توانند به میز مذاکره برگردند.این بیانیه می‌افزاید: این نگرانی با ترور کارشناس هسته‌ای ایران، محسن فخری‌زاده، تشدید شده است.

 
برچسب ها: برجام
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *