به روز شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : ۲۴۴۱۸۸

راهکار دو کشوری تنها راه برای صلح عادلانه

راهکار دو کشوری تنها راه برای صلح عادلانه
گروه بین الملل: رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که راهکار تشکیل دو کشور تنها بر پایه صلح عادلانه و همیشگی و فراگیر میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها است. این اظهارات "ولکان بوزکر"، در مراسم مجازی مطرح شد که سازمان ملل به مناسبت روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین برگزار می‌کند.بوزکر در سخنرانی خود بر لزوم ادامه حمایت سازمان ملل از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها برای حل این نزاع بر اساس قانون بین المللی و تحقق راهکار تشکیل دو کشور تاکید کرد.وی ادامه داد: دستیابی به راه حل عادلانه و همیشگی جز از طریق مذاکرات سازنده میان دو طرف و انجام مذاکرات با حسن نیت و با حمایت جامعه بین الملل صورت نخواهد گرفت.نشانه‌های حل نزاع در سال ۱۹۴۷ آشکار بود و مجمع عمومی قطعنامه شماره ۱۸۱ را تصویب کرد که پایه و اساس قانونی تشکیل کشور برای اسرائیل و فلسطین را ایجاد کرد.وی خاطرنشان کرد: طی هفت دهه بعد از آن، ما در تشکیل کشور برای مردم فلسطین شکست خوردیم. راهکار تشکیل دو کشور تنها پایه و اساس صلح عادلانه،همیشگی و فراگیر میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها است.رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به ادامه شکاف‌های حمایت مالی از آژانس کار و امدادرسانی آوارگان فلسطینی (آنروا) هشدار داد.
وی خاطرنشان کرد: آنروا نقش حیاتی را در برآورده کردن نیازهای ۵.۶ میلیون آواره فلسطینی ایفا می‌کند و با وجود اینکه این نهاد فعالیت تعیین کننده‌ای دارد، اما شکاف‌های حمایت مالی همچنان ادامه دارد. ما باید تمام تلاش خود را برای حمایت از آنها کنیم تا دست آخر بتوان به راه حل عادلانه و منصفانه‌ و مورد توافق و واقعی برای رنج آوارگان فلسطینی در چارچوب راهکار تشکیل دو کشور دست یافت.وی عنوان داشت: روز همبستگی جهانی با مردم فلسطین برای ما یادآور ماموریت جمعی‌ تمام نشده‌مان جهت تحقق صلح در خاورمیانه است و سازمان ملل از تعهدات خود در قبال مردم فلسطین کوتاه نخواهد آمد.
برچسب ها: فلسطین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *