به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۸:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ ساعت ۱۷:۴۶
کد مطلب : ۲۴۵۲۱۵

دو ایرانی در جمع 10 بازیکن گرانقیمت آسیا

دو ایرانی در جمع 10 بازیکن گرانقیمت آسیا
گروه ورزشی:رقابت های فوتبال در قاره آسیا هنوز از لحاظ کیفیت با اروپا فاصله زیادی دارد اما آسیا همیشه استعدادهاو نماینده های ویژه ای را در قاره سبز داشته است.نام های زیادی در دهه های اخیر از آسیا به فوتبال اروپا رفته و درخشیده اند اما دراین عصر بیشتر از هر زمان دیگری بازیکن آسیایی در فوتبال اروپا بازی می کند. آن هایی که نمایش خوبی داشته اند الان بازیکنانی گرانقیمت هستند. در اینجا نگاهی داریم به 10 بازیکن گرانقیمت حال حاضر فوتبال آسیا:
 
10-تاکوی مینامینو -10 میلیون یورو
نام تاکومی مینامینو زمانی که هنوز در باشگاه اتریشی آر بی سالزبورگ بازی می کرد مطرح شد. او در این باشگاه رکورد 64 گل و 44 پاس گل را در 199 مسابقه به نام خودش ثبت کرد. این بازیکن ژاپنی همچنین توانست در 5 فصل 11 جام به دست بیاورد. او اکنون عضو غول های لیگ برتر ، لیورپول است و قیمتش 10 میلیون یورو است.

 9-مهدی طارمی(10 میلیون یورو)
طارمی اولین بار در سال 2019 در اروپا بازی کرد. در آن زمان او در ریوآوه بازی می کرد و با این باشگاه پرتغالی موفق شد 21 گل و 5 پاس گل را در 37 مسابقه به نام خودش ثبت کند و یکی از بهترین های لیگ پرتغال نام گرفت. این ستاره تیم ملی ایران در تابستان به پورتو رفت و اگر چه هنوز جایگاه اصلی اش را در ترکیب به طور ثابت پیدا نکرده اما در حال حاضر 10 میلیون یورو ارزش دارد.

8-شویا ناکاجیما(12 میلیون یورو)
ناکاجیما هافبک تهاجمی ژاپنی فوتبالش در اروپا را با تیم پورتیموننزه در پرتغال و از سال 2017 آغاز کرد. پس از یک فصل و نیم بازی در این تیم این بازیکن 26 ساله در فوریه 2019 توسط باشگاه قطری الدحیل پیوشت. او چندماه به پورتو بازگشت و اکنون 12 میلیون ارزش دارد.

7-هوانگ هی چان (15 میلیون یورو)
هوانگ هی چان بهترین عملکرد خود را فصل گذشته در سالزبورگ اتریش سپری کرد. او فصل گذشته در 40 مسابقه 16 گل و 22 پاس را به نام خودش ثبت کرد. این مهاجم 24 ساله اهل کرده جنوبی در حالی که با 9 میلیون یورو به سالزبورگ پیوست توانسته در این مدت ارزش خود را به 15 میلیون یورو برساند.

6-دایچی کامادا(6میلیون یورو)
کامادا در حال حاضر یکی از با استعداد لژیونرهای فوتبال ژاپن است. او پس از اینکه در لیگ کشورش عملکرد خوبی داشت به لیگ بلژیک رفت و در حال حاضر در اینتراخت فرانکفورت آلمان بازی می کند. این بازیکن 24 ساله تاکنون در 63 مسابقه 12 گل و 15 پاس گل را ثبت کرده است. کامادا در حال حاضر 16 میلیون یورو ارزش دارد.

5- تاکهیرو تامیاسو(18 میلیون یورو)
تومیاسو در حال حاضر در ایتالیا و باشگاه بولونیا بازی می کند. او فصل گذشته و به محض ورودش به تیم بازی های خوبی انجام داد و توانست جایگاه اصلی اش را در تیم به دست بیاورد.ین بازیکن در حال حاضر 18 میلیون یورو ارزش دارد. با شروع فصل جدید رقابت های سری آ در ایتالیا جایگاه او در قلب دفاع بولونیا خدشه ناپذیر است. او در تمام 10 بازی این تیم در لیگ ایتالیا به طور کامل بازی کرده است.

4-لی کانگ این (20 میلیون یورو)
کانگ این در حال حاضر 19 سال سن دارد اما در این فصل توانسته جایگاه اصلی را در ترکیب والنسیا به دست بیاورد. او در ابتدای این فصل 9 بازی انجام داده و 3 پاس گل هم در لالیگا داده است. این بازیکن اهل کره جنوبی از سال 2011 در عضویت تیم والنسیا بوده است. در آن زمان او در آکادمی این باشگاه بازی می کرد و توانست به تیم زیر19 ساله های والنسیا برسد و سپس به تیم بزرگسالان اصلی راه پیدا کرد.  لی در حال حاضر 20 میلیون یور ارزش دارد.

3- سردار آزمون (20 میلیون یورو)
سردار آزمون علاوه بر بازی در باشگاه سپاهان درایران ، از سال 2013 فقط در رقابت های لیگ روسیه حضور داشته است. او در این مدت در روبین کازان، روستوف و سپس زنیت سن پترزبورگ بازی کرده است. سردار در آخرین باشگاه خود بهترین نمایشش را داشته به طوری در 71 مسابقه توانسته 42 گل بزند و 18 پاس گل هم بدهد. آزمون در حال حاضر 20میلیون یورو ارزش دارد.

2- تاکفوسا کوبو(30 میلیون یورو)
تاکفوسا کوبو از سال 2011 تا 2015 به مدت 4 فصل در آکادمی بارسلونا ، لاماسیا تحصیل کرد. پس از بازگشت به کشورش و بازی در تیم های ژاپنی در تصمیم جالب در سال 2019 به رئال مادرید پیوست. با این وجود او در این دو فصل به مایورکا و ویارئال قرض داده شد. با وجود اینکه فقط 19 سالد ارد توانسته در ترکیب ویارئال بازی کند و این باعث شده او در حال حاضر 30 میلیون یورو قیمت داشته باشد.

1-سون هیونگ مین(75 میلیون یورو)
گرانترین بازیکن آسیایی حال حاضر با فاصله ای زیاد هیونگ مین بازیکن کرده ای تاتنهام است. این بازیکن 28 ساله در خط حمله اسپرز یک مهره کلیدی است. او در ابتدای این فصل در 17 مسابقه 13 گل و 6 پاس گل را به نام خودش ثبت کرد و بی جهت نیست که ارزشش درحال حاضر 75 میلیون یورو برآورد شده است.
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *