>> زورگیران خشن در برابر اتهام قتل یک زن - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۲۴۵۲۴۹

زورگیران خشن در برابر اتهام قتل یک زن

زورگیران خشن در برابر اتهام قتل یک زن
گروه حوادث: با دستگیری دومین عضو باند زورگیران خشن، اسرار مرگ یکی از طعمه‌های آنها فاش شد. متهم اعتراف کرد که هنگام سرقت اموال زنی جوان با مقاومت او روبه‌رو شده و به همین دلیل وی را به باد کتک گرفته و در نهایت از ماشین در حال حرکت به بیرون پرت کرده بودند. تحقیقات در این پرونده از 12شهریور امسال شروع شد. آن روز سرنشینان خودروی پرایدی، پیکر نیمه‌جان زنی را در شهرک غرب به بیرون از ماشین پرتاب کردند و از محل گریختند. مردی که در حال عبور از آن منطقه بود بالای سر زن که به‌شدت زخمی شده بود حاضر شد. زن جوان بریده بریده تعریف کرد که دقایقی قبل به‌عنوان مسافر سوار پراید شده است اما سرنشینان آن با تهدید، پول و طلاهایش را سرقت کرده و او را به باد کتک گرفته و در نهایت هم از ماشین به بیرون پرت کرده اند.زن زخمی برای درمان به بیمارستان انتقال یافت اما به‌دلیل شدت صدمات جانش را از دست داد. درحالی‌که پزشکی قانونی علت مرگ زن جوان را سکته قلبی ناشی از شوک سرقت و پرت شدن از خودرو اعلام کرده بود، پرونده‌ای جنایی تشکیل و به دستور قاضی رحیم دشتبان، بازپرس جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی سارقان جنایتکار آغاز شد.

زورگیری‌های سریالی
درحالی‌که تحقیقات برای دستگیری 3زورگیر خشن ادامه داشت، معلوم شد که آنها به‌صورت سریالی دست به زورگیری و سرقت می‌زنند. اعضای این باند در پوشش مسافرکشی، دختران و زنان را سوار خودرو و در برخی از سرقت‌ها طعمه هایشان را آزار و اذیت و اموالشان را سرقت می‌کردند.با گذشت چند هفته، مأموران شهرک غرب یکی از متهمان را که نوجوانی 17ساله بود دستگیر کردند. او در بازجویی‌ها به سرقت، آزار و اذیت دختران و زنان و همچنین زورگیری از آنها با همدستی 2دوستش اقرار کرد. دو عضو دیگر این گروه فراری بودند که پلیس جست و جوی خود را برای شناسایی مخفیگاه آنها ادامه داد تا اینکه مدتی قبل یکی از آنها دستگیر شد.دومین عضو باند که جوانی 18ساله است روز دوشنبه دستگیر شد و دربازجویی‌ها به سرقت مرگبار اقرار کرد. وی گفت: مدتی قبل برای کار از شهرستان به تهران آمدم و در بازار تهران مشغول به‌کار شدم. اما صاحبکارم پس از 3‌ماه به‌خاطر اینکه سواد خواندن و نوشتن نداشتم اخراجم کرد. پس از آن دنبال کار بودم تا اینکه در قهوه خانه با 2همدستم که از سارقان سابقه دار بودند آشنا شدم. آنها پیشنهاد سرقت دادند و من هم قبول کردم.

وی ادامه داد: شگردمان این بود که هر چند روز یک‌بار خودرویی را سرقت می‌کردیم و سه نفری با خودروی سرقتی به خیابان‌های غرب تهران می‌رفتیم و طعمه‌های خود را که زنان و دختران جوان بودند به‌عنوان مسافر سوار می‌کردیم. یک نفر از ما در صندلی جلو می‌نشست، یکی پشت فرمان و نفر سوم هم در صندلی عقب وهنگام سوار شدن مسافر خودش را به خواب می‌زد که مسافرشک نکند.بعد از طی مسافت کوتاهی راننده تغییر مسیر می‌داد و بعد ما وارد عمل می‌شدیم. با تهدید چاقو اموال طعمه‌هایمان را سرقت و در منطقه‌ای خلوت آنها را به بیرون از ماشین پرتاب می‌کردیم. وی درخصوص مرگ یکی از طعمه‌هایشان گفت: آن روز قربانی را به‌عنوان مسافر سوار کردیم و هنگام سرقت اموالش مقاومت کرد که با او درگیر شدیم. ما فقط می‌خواستیم وسایل همراهش را سرقت کنیم اما او خیلی ترسیده و شوکه بود و ما پس از سرقت وسایلش، او را از خودرو به بیرون پرتاب کردیم. این متهم با قرارقانونی بازداشت است و تلاش برای بازداشت آخرین عضو فراری این باند ادامه دارد.
مرجع : روزنامه همشهری
برچسب ها: زورگیری حوادث
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *