به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۲:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب : ۲۴۷۹۵۳

نخست‌وزیر عراق:آماده رویارویی قاطع هستیم

نخست‌وزیر عراق:آماده رویارویی قاطع هستیم
گروه بین الملل:چند روز پس از حمله موشکی به سفارت آمریکا در عراق، نخست‌وزیر این کشور هشدار داد که "اجازه ماجراجویی نمی‌دهد و در صورت لزوم آماده رویارویی قاطع" است. عراق پیش‌تر حمله به سفارت آمریکا را محکوم کرده بود.
مصطفی کاظمی،  با انتشار پیامی در شبکه توییتر هشدار داد که "اجازه ماجراجویی تازه‌ای" در کشورش را نمی‌دهد. او تصریح کرد که "در صورت لزوم آماده یک رویارویی قاطع" است.
او در این توییت همچنین تاکید کرد که دولت عراق مسئول حفظ امنیت کشور است و تلاش می‌کند تا اعتماد به سرویس‌های امنیتی و ارتش را به مردم بازگرداند.
روز یکشنبه ۳۰ آذر سفارت آمریکا در بغداد هدف شلیک چند موشک قرار گرفت. به هیچ یک از آمریکایی‌ها آسیبی وارد نیامد ولی محوطه سفارت خسارتی جزئی دید.
عراق با محکوم کردن این حمله بدون ذکر جزئیات اعلام کرد، یک "گروه غیر قانونی" مسئول آن بوده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز این حمله را به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران نسبت داد. در پی این حمله شش نفر از نیروهای عصائب اهل حق بازداشت شده‌اند و تعدادی از اعضای این گروه در اعتراض به دستگیری آنها مقابل سازمان اطلاعات عراق تجمع کردند.به دنبال این تجمع، نیروهای نظامی و امنیتی عراق در نزدیکی سازمان اطلاعات مستقر شدند.
برچسب ها: عراق