به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۲۴۸۱۴۰

ممنوعیت تازه روسیه برای روزنامه‌نگاران

ممنوعیت تازه روسیه برای  روزنامه‌نگاران
گروه بین الملل: شورای فدراسیون روسیه قوانین مربوط به شرایط جدید برگزاری تجمعات در این کشور را به تصویب رسانید و براساس آن شرکت روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای هم در تجمعات ممنوع شد.
روزنامه کامرسانت روسیه نوشت بر اساس این مصوبه شرکت روزنامه نگاران در تجمعات ممنوع است و همچنین از تبلیغ کردن، جمع آوری امضاء، استفاده از سمبل یا «سایر ابزار ابراز عمومی عقاید جمعی یا فردی» و مخفی کردن «نشانه نمایندگی رسانه‌های جمعی» منع می‌شوند. این مصوبه که در مجلس دوما(مقننه) به تصویب رسیده است برای تبلیغ و شرکت روزنامه‌نگارانی که در حال انجام وظیفه حرفه‌ای خود هستند در تجمعات محدودیت وضع کرده است.
علاوه بر این تأمین مالی تجمعات از سوی خارجی‌ها، موسسات غیرتجاری، عوامل خارجی، روس‌های زیر ۱۶ سال، خیرین ناشناس و اشخاص حقوقی که کمتر از شش ماه پیش از برگزاری تجمعات به ثبت رسیده‌اند هم ممنوع است.طبق این مصوبه دومای دولتی روسیه اشخاص حقیقی عوامل خارجی و موسسات غیر تجاری ثبت نشده نیز نمی‌توانند تجعات را تأمین مالی کنند. ضمنا مطابق با قوانینی که به تصویب رسیده است مقامات می‌توانند برگزاری تجمعات عمومی در زمان وضعیت‌های اضطراری و حملات [تروریستی] را ممنوع کنند.
برگزاری تجمعات در مکان‌های همجوار با ساختمان‌های سرویس‌های اضطراری هم ممنوع شد.


 
برچسب ها: روسیه