به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب : ۲۴۸۹۳۴

ترامپ: بزرگترین اقتصاد در تاریخ جهان را ایجاد کردیم

ترامپ: بزرگترین اقتصاد در تاریخ جهان را ایجاد کردیم
 گروه بین الملل: رئیس جمهور آمریکا در  سخنرانی خود برای آغاز سال نوی میلادی و از کاخ سفید به انتقاد از منتقدان به نحوه رسیدگی دولتش به پاندمی کرونا پرداخت.
 دونالد ترامپ، در ویدئویی که در توئیتر کاخ سفید منتشر شد، گفت: در مواجهه با چالش‌های بزرگ در سال ۲۰۲۰، آمریکایی‌ها از خود قدرت، سرسختی و عزم راسخ نشان دادند و ما با هم، به پیروزی‌های تاریخی حقیقی دست پیدا کردیم که نظیرش را هیچگاه نداشتیم.
وی خاطرنشان کرد که شروع پاندمی در ماه مارس ۲۰۲۰ منجر به بزرگترین تحرک از زمان جنگ جهانی دوم شد، چون کارخانه‌ها برای ساخت تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار گرفتند که شامل ساخت ونتیلاتور و ماسک‌های صورت می‌شود و درمان‌ها و معالجات به منظور رفع نشانه‌ها و علایم این بیماری تنفسی به سرعت پیشرفت داشته است. این مساله باعث نجات جان میلیون‌ها آمریکایی شده است.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: بارها و بارها به ما گفته شد که دریافت واکسن تا پایان سال (۲۰۲۰) غیر ممکن است. تمامی کارشناسان گفتند که من اغراق می‌کنم و چنین کاری غیرممکن است، اتفاق بیفتد. اما ما این کار را انجام دادیم خیلی زودتر از پایان سال. آنها گفتند که باید یک معجزه پزشکی صورت گیرد و دقیقا همینطور هم شد. از حالا به بعد آنها درباره این مساله سخن می‌گویند. آنها تولید و توزیع واکسن را یک اقدام بزرگ می‌دانند.ترامپ قول داده بود که تا ۲۰۲۱ همه آمریکایی‌ها می‌توانند به واکسن دسترسی داشته باشند و پس از آن، آمریکا واکسن مقابله با کرونا را به سایر کشورها به منظور توقف پاندمی کرونا توزیع می‌کند.
ترامپ در ادامه به مسائل و اوضاع اقتصادی در آمریکا نیز پرداخت، به "موفقیت‌"هایی در طول چهار سال فعالیتش اشاره کرد و گفت: پیش از پاندمی کرونا، ما بزرگترین اقتصاد در تاریخ جهان را ایجاد کرده بودیم. حالا هم بار دیگر این کار را انجام می‌دهیم. اگر به این مساله فکر کنید خواهید دید که ما دو سال اقتصاد بزرگی ایجاد کردیم.
وی به این نکته اشاره کرد که دولت سه تریلیون دلار در احیای اقتصادی پس از آغاز پاندمی کرونا تصویب کرد که شامل کمک به خانواده‌ها، مشاغل و بازار بورس است و "برنامه حفاظت از حقوق" نیز به تنهایی بیش از ۵۱ میلیون شغل را نجات داد یا حمایت کرد.رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: ما کاری را انجام می‌دهیم که هیچکس سابقه انجام آن را نداشته است، از جمله داشتن بالاترین بازار سهام در تاریخ جهان. من پرداخت وام دانشجویی را مسدود کردم، اخراج‌ها را متوقف کردم و مالیات حقوق و دستمزد را به حالت تعلیق درآوردم. ما نرخ بیکاری را از ۱۴.۷ درصد به ۶.۷ درصد کاهش دادیم.وی همچنین گفت: کشور شاهد رشد ۳۳.۴ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماه آخر ۲۰۲۰ بود و این مساله نشان می‌دهد که از اروپا نیز جلوتر بودیم که در نتیجه پاندمی کرونا کلا در حالت تعطیلی قرار داشت.ترامپ همچنین به یکسری از دسترسی به اهداف در دولتش اشاره کرد که شامل بازگشت مشاغل تولیدی به آمریکا، کنترل گسترده بر مهاجرت به آمریکا از جمله ساخت دیوار مرزی با مکزیک، کاهش قیمت داروها و امضای "توافق‌های تاریخی" در خاورمیانه می‌شود.
وی افزود: در خاورمیانه توافق‌های صلحی امضا کردیم. امیدواریم این مساله ادامه یابد. اگر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، بسیار آسان خواهد بود.
ترامپ ادامه داد: در این فصل شادی، آمریکایی‌ها چیزهای زیادی برای قدردانی دارند. همه ما خوشبخت هستیم که در بزرگترین کشوری که در سطح زمین وجود دارد زندگی می‌کنیم و این کشور را بیش از گذشته ساخته‌ایم. تا زمانی که به ملت خود، به شهروندان خود و به خدای متعال وفادار بمانیم، می‌دانیم که بهترین‌ها در انتظارمان است. خدا به شما و خدا به آمریکا برکت دهد.

 
مرجع : ایسنا
برچسب ها: ترامپ