کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

واتساپ رکورد مکالمه تصویری را شکست

15 دی 1399 ساعت 17:12


گروه فناوری: شیوع ویروس کرونا باعث شده است افراد دید و بازدید‌های شب کریسمس خود را در بستر پیامرسان واتساپ انجام دهند، به این ترتیب  میلیارد تماس تصویری از طریق واتساپ در سال نوی میلادی توانست برقرار شد که این یک رکورد برای این پیامرسان محسوب می‌شود. نکته قابل توجه اینکه آمار فوق نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.  پیش از این، پیامرسان واتساپ پرطرفدارترین نرم افزار ارتباطی در سراسر جهان لقب گرفته بود.  بخش‌های Facebook Live و Instagram Live هم با حدود ۵۵ میلیون پخش زنده در ایام کریسمس، افزایش مخاطب داشته‌اند. از آنجایی که واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک همگی به فیسبوک تعلق دارند، این شرکت به فکر توسعه زیرساخت‌های خود افتاده است تا به این ترتیب بتواند جلوی بروز ایرادهای ناگهانی در پیامرسان‌های خود را بگیرد؛ گفتنی است فیسبوک زیرساخت‌های واتساپ را در گذشته توسعه داده بود و همین موضوع از قطع شدن آن در شب کریسمس جلوگیری کرد.

ویروس کرونا باعث ارتقا واتساپ شد
رکورد جدید واتساپ یکی از موفقیت‌های بسیار بزرگ برای فیسبوک است و نشان می‌دهد این شرکت آمادگی کامل برای ایام شیوع ویروس کرونا را دارد و می‌تواند در سراسر دنیا پوشش کاملی را به کاربران خود ارائه دهد. فیسبوک در حال حاضر بالاترین میزان کاربر را در تمامی نرم فزار‌های موجود در بازار به خود اختصاص داده است.
گفتنی است؛ در شب کریسمس سایر نرم افزار‌های ارتباطی هم با افزایش چشمگیر مخاطب رو به رو بودند، اما برخی از آن‌ها دچار مشکل یا از دسترس خارج شدند، اما واتساپ به دلیل عدم قطعی توانست بین کاربران محبوبیت پیدا کند.


کد مطلب: 249541

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/249541/واتساپ-رکورد-مکالمه-تصویری-شکست

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir