به روز شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۲۵۰۰۵۴

علائم سکته مغزی بسیار سریعی بروز می‌کند

علائم سکته مغزی بسیار سریعی بروز می‌کند
گروه علمی: سردرد شدید ناگهانی و بدون علت مشخص ، علامت سکته مغزی در مردان و زنان است.هنگام سکته ، هر دقیقه مهم است! درمان سریع می تواند آسیب مغزی که سکته مغزی ایجاد می کند را کاهش دهد.با دانستن علائم و نشانه های سکته مغزی ، می توانید سریعاً اقدام کنید و شاید یک زندگی را نجات دهید.

علائم سکته مغزی در مردان و زنان:
بی حسی یا ضعف ناگهانی در صورت ، بازو یا پا ، به ویژه در یک طرف بدن.
گیجی ناگهانی ، مشکل در صحبت کردن یا مشکل در درک گفتار.
مشکل ناگهانی دیدن در یک یا هر دو چشم.
مشکل ناگهانی در راه رفتن ، سرگیجه ، از دست دادن تعادل یا عدم هماهنگی.
سردرد شدید ناگهانی و علت مشخصی ندارد.
درمان های سکته مغزی که بهترین نتیجه را دارند فقط در صورت تشخیص و تشخیص سکته مغزی در عرض 3 ساعت از اولین علائم در دسترس هستند. اگر بیماران به موقع به بیمارستان نرسند ، ممکن است واجد شرایط این افراد نباشند.به زمان بروز اولین علائم توجه کنید. این اطلاعات به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کمک می کند تا بهترین روش درمانی را برای هر فرد تعیین کنند. به بیمارستان رانندگی نکنید و اجازه ندهید شخص دیگری شما را رانندگی کند. با آمبولانس تماس بگیرید تا پرسنل پزشکی بتوانند در راه انتقال به اورژانس درمان های نجات دهنده زندگی را شروع کنند.

درمان حمله ایسکمیک گذرا
اگر علائم شما بعد از چند دقیقه برطرف شود ، ممکن است شما یک حمله ایسکمیک گذرا داشته باشید. که اگرچه مختصر است ، نشانه یک بیماری جدی است که بدون کمک پزشکی از بین نخواهد رفت.متأسفانه ، به دلیل پاک شدن ایسکمیک ها ، بسیاری از مردم آنها را نادیده می گیرند. اما توجه به آن ها می تواند جان شما را نجات دهد. علائم خود را فوراً به تیم مراقبت های بهداشتی خود بگویید.فلج شدن یکی از رایج‌ترین و اصلی‌ترین علامت وقوع سکته مغزی است که می‌تواند هر بخشی از بدن را درگیر کند. برای مثال، تحقیقات نشان داده است افرادی که دچار سکته مغزی می‌شوند زمانی که لبخند می‌زنند نیمی از بخش دهانشان دچار افتادگی می‌شود و نمی‌توانند به طور طبیعی و کامل عضلات صورتشان را کنترل کنند. به طور مشخص، فلج شدگی ناشی از سکته مغزی غالباً یک بخش از بدن را درگیر می‌کند.متخصصان می‌گویند: سعی کنید هر دو دست خود را به طور همزمان بالا بیاورید. اگر یکی از دستانتان می‌افتد و نمی‌توانید آن را در هوا نگه دارید، احتمال زیاد دچار سکته مغزی شده اید.دانشمندان انگلیسی می‌گویند علائم زیر رایج‌ترین نشانه‌های وقوع سکته مغزی است:
۱- افتادگی یک طرفه صورت به طوری که فرد توانایی لبخند زدن ندارد. فلج شدگی یک طرفه صورت می‌تواند دهان و چشم‌ها را درگیر کند و باعث افتادگی آن‌ها شود.
۲- فرد توانایی بلند کردن هر دو دست خود را به طور همزمان ندارد. همچنین ممکن است در یکی از بازو‌ها و دستان خود احساس بی حسی یا ضعف کند.
۳- فرد در صحبت کردن دچار مشکل می‌شود. سخنانش گنگ و نامفهوم است و یا نمی‌تواند به طور درست کلمات را ادا کند. وی همچنین ممکن است در درک سخنان دیگران ناتوان باشد.
۴- علائم کمتر رایج سکته مغزی نیز می‌تواند شامل: گیجی، مشکلات تعادلی، مشکل در عمل بلع، سردرد شدید و ناگهانی، و از دست دادن هوشیاری باشد.
سکته مغزی یکی از مرگبارترین اختلالاتی است که حتی اگر منجر به جان باختن فرد نشود، عوارض سنگینی می‌تواند درپی داشته باشد. سکته مغزی زمانی رخ می‌دهد که خون رسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف می‌شود. در نتیجه، این قسمت از مغز دیگر نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. علل اصلی سکته مغزی در بسته شدن یا پاره شدن رگ‌های خون رسان به مغز نهفته است. با این حال، شناسایی سریع وقوع سکته مغزی می‌تواند روند درمانی را تسریع کرده و جان بیمار را نجات دهد.علائم سکته مغزی اغلب بسیار سریع و ناگهانی بروز می‌کند.

 
برچسب ها: سکته