به روز شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب : ۲۵۰۴۰۰

آزمایش بالینی واکسن ساخت کوبا بر روی ایرانی‌ها

آزمایش بالینی واکسن ساخت کوبا  بر روی ایرانی‌ها
گروه علم و فناوری: دولت کوبا  اعلام کرد با ایران توافق‌نامه‌ای را امضا کرده است که به موجب آن فناوری پیشرفته‌ترین واکسن نامزد تولید نهایی در هاوانا به ایران منتقل شده و آزمایشات بالینی انسانی مرحله سوم در این کشور انجام خواهد شد.
مقامات ایران پیشتر گفته بودند که آزمایش‌های بالینی انسانی واکسن خود را آغاز كرده‌اند، این در حالی است که کوبا گفته است هم‌اکنون چهار واکسن در دست تست دارد که همه آن‌ها به مرحله آزمایش بالینی رسیده است.
 مسئولان کوبایی اعلام کرده‌اند که فاز دوم تست پیشرفته‌ترین واکسن خود به نام 2 Soberana را که از روز ۲۲ دسامبر شروع شده بود به اتمام رسانده‌اند و قصد دارند فاز سوم آزمایش را با ۱۵۰ هزار نفر در هاوانا پایتخت شروع کنند.این کشور تحت حاکمیت کمونیست‌ها در حوزه دریای کارائیب می‌گوید برای آزمایش اما به نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد چرا که در خود این کشور «به دلیل موفقیت زیاد در مدیریت بیماری»موارد ابتلای زیادی ندارد. موسسه واکسن فینلای کوبا گفته است قرارداد آزمایش بالینی واکسن جدید با موسسه پاستور ایران به امضا رسیده است.این موسسه کوبایی در حساب توییتر خود نوشته است: «این هم‌افزایی دو کشور را قادر خواهد ساخت در ایمن‌سازی علیه ویروس کرونا با سرعت بیشتری پیشرفت کنند.» 
برچسب ها: واکسن کرونا