به روز شده در ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۹:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب : ۲۵۰۵۷۲

ربات یخی به فضا ارسال می شود

ربات یخی به فضا ارسال می شود
گروه علمی:محققان طی تحقیقی رباتی از یخ ساخته اند و تصمیم دارند امکان ارسال آن به فضا و مناطق قطبی را بررسی کنند.گروهی از محققان دانشگاه پنسیلوانیا سعی دارند تا ربات‌هایی از جنس یخ را به سیاره‌ای دیگر بفرستند.ایده اصلی این پروژه طراحی رباتی است که با اتکا به منابع محلی بتواند در صورت خراب شدن، خود را تعمیر کند.محققان در این زمینه تحقیقی دقیق در کنفرانس بین المللی ربات‌های هوشمند و سیستم‌ها ارائه کردند که در آن روش‌های مختلف ابداع ربات‌ها از یخ را با استفاده از فرایندهای تولید متفاوت بررسی شده است.هدف این تحقیق ساخت طرح اولیه رباتی بود که قابلیت ساخت، تکثیر و تعمیر خود را داشته باشد.محققان در آزمایش خود از محرک‌ها و باتری‌های معمولی استفاده کردند و مهمترین بخش ربات از یخ ساخته شده است. نمونه اولیه ربات با وزن ۶.۳ کیلوگرم و به طور دستی ساخته شده است. این ربات می‌تواند از شیب ۲.۵ درجه بالا برود و به راست و چپ بچرخد.
این گروه از محققان فقط استفاده از ربات‌های یخی برای سیارات دیگر را بررسی نمی‌کنند زیرا می‌تواند از نمونه‌های مشابه برای انجام پژوهش در قطب استفاده کرد.
برچسب ها: ربات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *