به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۳:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۲۵۰۶۴۴

آتش‌سوزی در جنگل‌های گلستان مهار شد

آتش‌سوزی در جنگل‌های گلستان مهار شد
گروه جامعه: سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: روز گذشته چندین فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های استان به وقوع پیوست که همه آنها در همان زمان‌های اولیه مهار شدند.عبدالرحیم لطفی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی افزایش دما طی هفته جاری و خشک شدن سطح جنگل‌ها، از روز جمعه تجهیزات و امکانات و ماشین‌آلات جهت اطفای حریق در محل‌های مستعد آتش‌سوزی مستقر شده است.وی افزود: تمامی نیروهای جنگلبان، قرقبان، نیروهای حفاظتی و دیدبان‌های ما در آماده باش کامل هستند.سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به وقوع چندین فقره آتش‌سوزی طی روز جمعه و شنبه در استان، گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی وقوع حریق‌ را پیش‌بینی می‌کردیم. بر همین اساس با اقدام به‌موقع نیروها، از گسترش آتش‌سوزی‌ها جلوگیری شد.لطفی بیان کرد: سطح آتش‌سوزی‌هایی که طی روزهای در استان داشتیم کمتر از ۲ هکتار بوده است.وی گفت: آتش‌سوزی‌ها بیشتر به شکل کف‌سوزی برگ‌ها در سطح جنگل بوده و آسیب چندانی به درختان وارد نشده است.
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ضمن درخواست از مردم برای همکاری در حفظ جنگل‌ها و درختان، گفت: در این مدت که شرایط برای آتش‌سوزی در جنگل‌ها مهیاست، هرگونه سهل‌انگاری می‌تواند فاجعه عظیمی به بار آورد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *