به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : ۲۵۰۹۳۱

مرکز خرید اپال برای نگهداری تمساح مجوز دارد

مرکز خرید اپال برای نگهداری تمساح مجوز دارد
گروه جامعه: سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: گونه های جانوری که در مرکز خرید اپال وجود دارد به این علت است که مالک آن ها مجوز اخذ کرده است و از دفتر حیات وحش محیط زیست دستورالعمل دریافت کرده است.
سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: گونه های جانوری که در مرکز خرید اپال وجود دارد به این علت است که مالک آن ها مجوز اخذ کرده است و از دفتر حیات وحش محیط زیست دستورالعمل دریافت کرده است.نگهداری برخی گونه های جانوری در یک مرکز خرید در تهران به سوژه ای تبدیل شد تا بسیاری از نگاه ها را بار دیگر به سمت تمساح توجه کند. تمساحی که در گذشته در چیتگر بسیار خبرساز شد امروز ردپای آن را در یک مرکز خرید پیدا کرده و سوالات زیادی در مورد نحوه نگهداری و سلامت این گونه های جانوری مطرح شد.سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در این خصوص به برنا گفت: گونه های جانوری که در مرکز خرید اپال وجود دارد به این علت است که مالک آن ها مجوز اخذ کرده است و از دفتر حیات وحش محیط زیست دستورالعمل دریافت کرده است.او افزود: آن ها این اقدام را با هماهنگی محیط زیست انجام داده اند. نگهداری گونه های جانوری غیرقانونی است و هر کدام بستگی به ارزشی که دارد برای آن ها جرائمی تعیین شده است. بیشترین جریمه برای نگهداری یوزپلنگ است که معادل 1000 میلیون ریال است و جریمه نگهداری غیرمجاز تمساح نیز 200 میلیون ریال است.این مقام مسئول در محیط زیست خاطرنشان کرد: اگر نگهداری این گونه ها رصد شود و یا یگان حفاظت محیط زیست مشاهده کند قطعا برخورد صورت خواهد گرفت و با دستور مقام قضایی بررسی صورت خواهد گرفت و برای شخص نگهدارنده نیز پرونده قضایی تشکیل می شود.فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: نگهداری در هر محیطی جرم است و تفاوتی نمی کند این نگهداری در منظر عمومی و یا در منزل باشد. هر گونه حیات وحشی که در قانون ذکر شده است، به هر نحوی نگهداری شود، تخلف است. پس از مشاهده گونه جانوری از شخص نیز گرفته خواهد شد.سرهنگ محبت خانی در پایان گفت: ایجاد محدودیت برای پرندگان و کوتاه کردن بال آن ها به گونه ای که برای آن ها محدودیت ایجاد کند نیز جرم است در صورتی که گونه یاد شده قابل نگهداری نباشد.
مرجع : برنا
برچسب ها: تمساح
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *