به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : ۲۵۱۲۵۶

آمریکا یک فرمانده دیگر را تحریم کرد

آمریکا یک فرمانده دیگر  را تحریم کرد
گروه بین الملل: وزارت خزانه‌داری ایالات متحده  از قرار گرفتن یک فرمانده دیگر گروه حشد‌الشعبی،‌ بسیج مردمی عراق، در فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد.
نام عبدالعزیز المحمداوی، معروف به ابوفدک و همین طور الخال، همزمان با اعلام تحریم دو شخصیت حقیقی و ۱۶ نهاد ایرانی از جمله رؤسای ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس رضوی اعلام شد.
در پی شهادت ابومهدی مهندس در کنارسردار قاسم سلیمانی در عراق که زمستان سال گذشته رخ داد، عبدالعزیز المحمداوی، معروف به ابوفدک، به عنوان نایب رئیس حشدالشعبی به جای شهید مهندس انتخاب شد.نام این فرمانده بسیج مردمی عراق کمتر از یک هفته پس از آن اعلام شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه هفته گذشته اعلام کرد که فالح الفیاض، یکی از رهبران حشدالشعبی در عراق، را در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داده است.ابوفدک نیز همچون فیاض به اتهام نقض حقوق بشر در جریان اعتراضات مردمی گسترده در عراق که سال گذشته رخ داد تحریم شده است.
اعتراضات گسترده در بغداد و شماری از شهرهای جنوبی عراق در پاییز سال گذشته با شعارهایی علیه فساد، بیکاری وناکارآمدی دولت در این کشور آغاز شد.
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *