به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۲۵۱۳۳۵

افت دسته‌جمعی بازارهای مالی

افت دسته‌جمعی بازارهای مالی
گروه اقتصادی: بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که گذشت از کاهش قیمت در بازارهای طلا و ارز و افت شاخص کل بازار سرمایه خبر می‌دهد.

طلا
هر گرم طلا معادل ۱۱۸ هزار تومان ارزان شد.طبق داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر گرم طلای ۱۸ عیار تا پایان هفته گذشته یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان خرید و فروش می‌شد، اما این فلز ارزشمند در این هفته با کاهش قیمت ۱۱۸ هزار تومانی مواجه شد.طلا با ۱۰/۱ درصد افت ارزش تا پایان معاملات روز پنج‌شنبه تا نرخ یک میلیون و ۳۹ هزار تومان افت کرد.

سکه
سکه نیز هم‌پای طلا دچار افت قیمت شد و بازدهی منفی ۹.۹ درصدی را به ثبت رساند.قیمت هر عدد سکه امامی در این هفته یک میلیون و ۱۷۲ هزار تومان کاهش داشت و از کانال ۱۱ میلیون تومان به کانال ۱۰ میلیون تومان رفت.
در هفته سوم دی، متقاضیان این فلز گرانبها برای خرید هر عدد سکه طرح جدید باید ۱۱ میلیون و ۸۱۸ هزار تومان می‌پرداختند که با افت ارزش در این هفته، قیمت آن به رقم ۱۰ میلیون و ۶۴۶ هزار تومان در پایان معاملات روز گذشته رسید.

دلار
قیمت دلار هم در این هفته هزار و ۶۰۰ تومان ارزان شد.در هفته‌ای که سپری شد دلار در صرافی ملی ۶/۲ درصد کاهش قیمت داشت و به کانال ۲۳ هزار تومان رسید.هر عدد دلار آمریکا در پایان هفته قبل ۲۵ هزار و ۵۵۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شد اما در پایان این هفته روی نرخ ۲۳ هزار و ۹۵۰ تومان بسته شد.

بورس
بازار سرمایه هم‌پای بازار ارز افت کرد.براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل در این هفته با ۸۱ هزار واحد افت به کانال یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحدی نزول کرد. این شاخص در پایان هفته قبل روی سطح یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان بسته شده بود.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: بازارهای مالی