به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۲۵۱۳۶۸

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در چین رکورد زد

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در چین رکورد زد
گروه جامعه: همزمان با افزایش میزان مبتلایان به ویروس کووید-19 در چین، مقامات محلی و مدیران صنایع چینی در حال محدود کردن سفرهای شهروندان و کارکنان به مناطق بومی خود در طول تعطیلات سال نوی چینی هستند.
براساس گزارش شبکه الجزیره، چین روز جمعه بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را طی 10 ماه گذشته به ثبت رسانده است.براساس این گزارش، کمیسیون بهداشت و سلامت ملی چین اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 144 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است که 138 مورد بیشتر از روز قبل از آن و بیشترین میزان از اول مارس سال گذشته است که در آن 202 مورد ثبت شده بود.همچنین شمار مبتلایان بدون علامت در چین از 78 مورد در روز قبل به 66 مورد کاهش پیدا کرده است.منشا ویروس کنونی در شمال شرق چین با 28 میلیون نفر جمعیت است که تحت محدودیتهای شدید قرار گرفته است.کمیسیون بهداشت چین اعلام کرد که از موارد جدید 135 مورد با منشا محلی بوده است که 90 مورد در استان هوبه در نزدیکی پکن و 43 مورد نیز در استان «هیلانگ جیانگ» بوده است. در استانهای «گوانگژی» و «شانژی» نیز هر کدام یک مورد گزارش شده است. چین اگر چه جزو اولین کشورهایی بود که شیوع ویروس کرونا مواجه شد اما این کشور موفق شد در عرض چند ماه آن را مهار و کنترل کند.طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۹۲ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۱۹۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۹۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۷۰ نفر بهبود یافته‌اند.
برچسب ها: ویروس کرونا چین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *