به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۹:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : ۲۵۱۹۴۴

حکم مرگ برای قاتل مرد طلافروش

حکم مرگ برای قاتل مرد طلافروش
گروه حوادث: سه مرد که تحت عنوان مأمور اورژانس اجتماعی جوان طلافروشی را ربوده و به قتل رسانده بودند، از‌سوی قضات محاکمه‌کننده به قصاص و جمعا 65 سال حبس محکوم شدند. اسفند سال گذشته خانواده جوانی به مأموران خبر دادند پسرشان گم شده است. همسر مرد گمشده به مأموران گفت: همسرم به نام جلیل صبح به مغازه طلا‌فروشی‌اش رفت. قرار بود ظهر به خانه برگردد، اما برنگشت و هر‌چه با موبایلش تماس گرفتم، پاسخ نداد.
در طلافروشی همسرم بسته است و من نگران او هستم. با اطلاعاتی که این زن به پلیس داده بود، مأموران به طلافروشی رفتند و دریافتند به این مغازه دستبرد زده شده است. در‌حالی‌که فرضیه ارتباط میان ناپدیدشدن جلیل و سرقت طلاها قوت گرفته بود، مأموران به بررسی دوربین مداربسته مقابل طلافروشی پرداختند و دریافتند جلیل پس از بستن درِ مغازه، قصد ترک محل را داشته که دو مرد ناشناس سراغش رفته‌اند و او را سوار ون اورژانس اجتماعی کرده‌اند.فیلم ضبط‌شده نشان می‌داد دقایقی بعد یکی از مردان ناشناس که ماسک به صورت داشت، به طلافروشی برگشت و با یک ساک آنجا را ترک کرد. تلاش برای افشای راز ناپدید‌شدن مرد طلافروش ادامه داشت تا اینکه دو روز بعد به پلیس خبر رسید جسد یک مرد در کهریزک پیدا شده است. یکی از مأموران شهرداری در منطقه کهریزک پای جسد را که از زیر خاک بیرون زده بود، مشاهده کرده و با پلیس تماس گرفته بود.جسد در حالی به پزشکی قانونی منتقل شد که مشخصات او با نشانی‌های مرد طلافروش مطابقت داشت. همسر جلیل به پزشکی قانونی رفت و جنازه همسرش را شناسایی کرد.

وقتی پزشکی قانونی علت فوت را تزریق مواد بیهوشی اعلام کرد، تحقیقات وارد مرحله تازه‌ای شد. مأموران پلیس به بررسی پلاک ون اورژانس اجتماعی پرداختند و دریافتند پلاک متعلق به پرایدی است که مدتی قبل در شرق تهران سرقت شده بود.مأموران سرانجام با نقطه‌زنی خط موبایل در محدوده‌ای که جسد پیدا شده بود، یکی از بستگان دور جلیل به نام حسن را شناسایی و دستگیر کردند. حسن به ربودن جلیل با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های ماهان و ایرج اعتراف کرد‌. مأموران به ردیابی دو متهم دیگر پرداختند و آنها را که داماد و برادر‌زن بودند، در سبزوار بازداشت کردند.ماهان اعتراف کرد آمپول بیهوشی را به جلیل تزریق و هفت کیلو طلا از مغازه او سرقت کرده است. او گفت حسن و ایرج نیز به وی کمک کرده‌اند. به این ترتیب برای ماهان به اتهام مباشرت در قتل و مشارکت درآدم‌ربایی و سرقت و برای حسن و ایرج به اتهام معاونت در قتل و مشارکت در سرقت طلاها و آدم‌ربایی کیفرخواست صادر شد و آنها در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.در جلسه رسیدگی به این پرونده، هر سه متهم مدعی شدند قصدی برای قتل نداشتند و قرار بود فقط طلاها را سرقت کنند و فکر نمی‌کردند آمپولی که به جلیل می‌زنند باعث مرگش شود. بعد از پایان دفاعیات متهمان و وکلای آنها، هیئت قضات برای تصمیم‌گیری در این خصوص وارد شور شدند و ماهان را به قصاص، به خاطر مشارکت در آدم‌ربایی به هشت سال زندان و به خاطر مشارکت در سرقت به پنج سال زندان محکوم کردند.حسن و ایرج نیز هر‌کدام به خاطر معاونت در قتل به 13 سال زندان، مشارکت در آدم‌ربایی به هشت سال و به خاطر مشارکت در سرقت به پنج سال زندان محکوم شدند.
مرجع : روزنامه شرق
برچسب ها: قتل حوادث