به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۲۵۲۰۱۸

فرودگاه فرانکفورت با کمترین مسافر

فرودگاه فرانکفورت با کمترین مسافر
گروه اقتصادی: بزرگترین فرودگاه آلمان از ۳۷ سال پیش تاکنون چنین خلوت نبوده است. گسترش پاندمی به مسافرت هوایی چنان ضربه‌ای زده که شمار مسافران در فرودگاه فرانکفورت به سطح سال ۱۹۸۴ رسیده است.مدیریت فرودگاه فرانکفورت گفته است که شمار مسافران در این گذرگاه پراهمیت تا ۷۳،۴ درصد پایین آمده و به ۱۸میلیون و ۸۰۰هزار نفر رسیده است.
به این ترتیب شمار مسافران این فرودگاه به سطح سال ۱۹۸۴ کاهش یافته است.شتفان شولته، رئيس این فرودگاه اظهار امیدواری کرده است که با برچیده شدن محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا، سیر و سفر بار دیگر رونق بگیرد و از نیمه سال ۲۰۲۱ شور و شوق مسافرت به فرودگاه فرانکفورت بازگردد.او در عین حال احتمال می‌دهد که سالی دشوار و پردردسر در پیش باشد.
از ماه آوریل پارسال پیامدهای پاندمی کرونا به ویژه در ۱۶ فرودگاه بین‌المللی آلمان کاملا مشهود بود.
در این فرودگاه‌ها روی هم تنها ۲۵ هزار پرواز و فرود صورت گرفت.
بنا به گزارش نیم‌ساله‌ای که توسط دفتر امنیت هوایی آلمان (DFS) منتشر شد، در ماه ژوئن ۲۰۲۰ حدود ۶۶ هزار عملیات پروازی در آسمان کشور صورت گرفت، یعنی حدود ۷۸،۳ درصد کمتر از همان بازه زمانی در سال قبل.در ماه آوریل گذشته وضعیت از این هم بدتر بود و تنها ۳۶ هزار پرواز صورت گرفت، یعنی بیش از ۸۷ درصد کمتر از همین مقطع در سال گذشته. بنا به آمار، از ماه مه وضعیت اندکی رو به بهبود گذاشته است.
برچسب ها: آلمان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *