به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : ۲۵۲۰۶۱

برف و باران در ۱۱استان همراه با افت شدید دما

برف و باران در ۱۱استان همراه با افت شدید دما
گروه جامعه: سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به کاهش ۷ تا ۲۰ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور از بارش برف و باران در ۱۱ استان و کولاک برف و وقوع بهمن در برخی مناطق خبر داد.بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش برف و باران و وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، غرب کردستان و به صورت پراکنده در گیلان و مازندران روی می‌دهد.فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، ایلام، گیلان و مازندران بارش برف و باران پیش بینی شده است. پنجشنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و بخش‌هایی از مرکز و جمعه در شمال شرق کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.همچنین با توجه به بارش برف و وزش باد شدید در شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز کولاک برف و در ارتفاعات البرز مرکزی وقوع بهمن دور از انتظار نیست.بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با توجه به نفوذ توده هوای سرد دمای هوا در اکثر مناطق کشور به طور محسوسی کاهش خواهد یافت. بیشترین کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه و در غرب، مرکز، بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور بین ۷ تا ۱۰ درجه پیش بینی شده است.سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه از کاهش ۷ تا ۲۰ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور طی پنجشنبه ۹۹/۱۱/۲ تا شنبه ۹۹/۱۱/۴ خبر هشدار‌هایی را به شرح زیر برای کشاورزان صادر کرد.
توصیف سامانه اول: کاهش شدید دما
زمان شروع: اوایل وقت پنجشنبه ۹۹/۱۰/۲
زمان پایان: اواخر وقت شنبه ۹۹/۱۱/۴
نوع مخاطره: پنجشنبه ۹۹/۱۱/۰۲ کاهش ۷ تا ۱۲ درجه دما در شمالغرب، غرب و سواحل دریای خزر
جمعه ۹۹/۱۱/۰۳: کاهش ۷ تا ۱۲ درجه دما در جنوب غرب و جنوب، مرکز، شمالغرب کشور و سواحل دریای خزر و کاهش ۱۲تا ۲۰ درجه دما شمالشرق و شرق کشور
شنبه ۹۹/۱۱/۰۴: ماندگاری هوای سرد در غالب مناطق کشور
منطقه اثر:
پنجشنبه ۹۹/۱۱/۲ نیمه شمالی
جمعه ۹۹/۱۱/۳ نیمه جنوبی
شنبه ۹۹/۱۱/۴ جنوب شرق
اثر مخاطره: خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی
توصیف سامانه دوم: وزش باد شدید تا خیلی شدید
زمان شروع: اوایل وقت چهارشنبه ۹۹/۱۱/۱
زمان پایان: اواخر وقت جمعه ۹۹/۱۱/۳
نوع مخاطره: وزش باد شدید تا خیلی شدید ۷۰ تا ۹۰ کیلو متر بر ساعت
منطقه اثر: اردبیل، گیلان، مازندران، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه.
پنجشنبه ۹۹/۱۱/۲: گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان.
جمعه ۹۹/۱۱/۳: جنوب فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان
اثر مخاطره: خسارت به گلخانه‌ها و تاسیسات کشاورزی و احتمال شکستن درختان
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *