به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۹:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب : ۲۵۲۳۹۸

توافق لحظه آخری آمریکا وبریتانیا در دولت ترامپ

توافق لحظه  آخری آمریکا وبریتانیا در  دولت ترامپ
 گروه بین الملل:دولت پیشین آمریکا در آخرین ساعات مسئولیت خود پیمانی با بریتانیا بر سر تشکیل یک گروه ضربت مشترک تشکیل داده است.
در مطلبی با این عنوان که وب‌سایت «میلیتاری کام» منتشر کرده آمده است که مسئولان دفاعی دو کشور ایالات متحده و بریتانیا هفته گذشته توافقنامه‌ای را برای ادغام برخی نیروهای نظامی در سال ۲۰۲۱ جهت تشکیل یک گروه ضربت مشترک به امضا رسانده‌اند.
بر اساس این گزارش کریستوفر میلر، سرپرست وزرات دفاع آمریکا در دوره زمامداری دونالد ترامپ روز دوشنبه با تایید این مطلب از جنگنده‌های اف ۳۵ بی نیروی دریایی و ناوشکن یواس‌اس سولیوانز به عنوان بخشی از بدنه ارتش ایالات متحده نام برده که قرار است به نیروی مشترک ضربت دو کشور ملحق شوند.گفتنی است که ۱۰ جنگنده‌ پیشرفته اف۳۵ بی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده ماه سپتامبر در جریان عملیاتی آزمایشی به روی ناو ملکه الیزابت مستقر شده بودند.
این توافقنامه از سوی کریستوفر میلر به نمایندگی از دولت آمریکا و همتای بریتنانیایی وی بن والاس به امضا رسیده و به موجب آن گروه ضربت متشکل از نیروهای نظامی دو کشور قرار است در کوران سال جاری میلادی تکمیل شده و بندر پورتسموث در بریتانیا را به سوی مناطق عملیاتی ترک کنند.بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ماه نوامبر حوزه عملیاتی گروه نظامی مشترک کشورش با ایالات متحده را دریای مدیترانه، اقیانوس هند و شرق آسیا اعلام کرده بود.وزیر دفاع بریتانیا تشکیل این نیروی ضربت را نشانه‌ای بر روابط قوی دوجانبه میان کشورش و ایالات متحده خوانده که از دیدگاه وی بازتاب دهنده عمق مشارکت حیاتی در زمینه دفاعی و امنیتی میان دو کشور است.

 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *