به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۲۵۲۸۳۱

استقرار سامانه گنبد آهنین در کشورهای عربی

استقرار سامانه گنبد آهنین در کشورهای عربی
گروه بین الملل: آمریکا به زودی استقرار سامانه‌های گنبد آهنین را در پایگاه‌هایش در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای خاورمیانه و اروپا پس از اعلام موافقت اسرائیل آغاز می‌کند.
طبق این گزارش، موافقت اسرائیل با استقرار سامانه‌های مذکور در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس پس از عادی سازی روابط با بحرین و امارات و معامله تسلیحاتی آمریکا با امارات و عربستان صورت گرفته است. وزارت جنگ اسرائیل دومین سکوی سامانه گنبد آهنین را سه هفته پیش به وزارت دفاع آمریکا تحویل داده است.
در همین حال، منابع وزارت جنگ اسرائیل گفتند که آمریکایی‌ها سامانه‌های گنبد آهنین را تحویل گرفته‌اند و موافقت مقامات این كشور را برای استقرار این سامانه‌ها در پایگاه‌هایشان در شماری از کشورها، به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه، اروپا و خاور نزدیک کسب کرده‌اند.مقامات اسرائیل اسامی کشورهایی که قرار است این سامانه‌ها در پایگاه‌های آنها مستقر شود را فاش نکردند. علی‌رغم استقرار سامانه‌های مذکور، نیروهایی نیز در کشورهای منطقه اروپای شرقی مستقر خواهند شد، چراکه آمریکا نگران تهدید روسیه برای نیروهای خود و زیربناهای راهبردی در این منطقه است.

 
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *