به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۳:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۲۵۲۸۸۵

گام دوم فروش محصولات الکتریکی بنز

گام دوم  فروش محصولات الکتریکی بنز
گروه علم و فناوری: مرسدس-بنز با امید به رونق دادن فروش محصولات الکتریکی‌اش، دومین شاسی بلند الکتریکی خود را به بازار عرضه می‌کند.
این ماشین که EQA نام دارد براساس یک مدل بنزینی کارخانه ساخته شده با ماشین‌هایی از شرکت‌های تسلا و فولکس‌واگن رقابت خواهد کرد.
مرسدس-بنز اگر چه سال گذشته با شکست ب‌ام‌و برای پنجمین سال پیاپی بزرگ‌ترین خودروساز لوکس جهان شد، اما هنوز نتوانسته جای پای خود را در بازار خودروهای الکتریکی محکم کند. در حالی که تسلا سال گذشته فروش خود را به ۵۰۰ هزار دستگاه نزدیک کرد، فروش دو مدل الکتریکی بنز از ۲۲ هزار دستگاه بیشتر نشد.
علاوه بر تسلا، امسال قرار است موجی از ماشین‌های الکتریکی جدید به بازار بیاید که بنز را مخصوصا در بازار چین با رقابتی جدی روبرو خواهد کرد. فولکس‌واگن با شاسی‌بلند ID4 از کارخانه‌هایی است که با سرمایه‌گذاری زیاد قصد دارد بازار ماشین‌های الکتریکی را قبضه کند. چند خودروساز تازه‌وارد چینی هم با ماشین‌هایی لوکس که قیمت کمی دارند بنز را به چالش کشیده‌اند.
بنز امیدوار است با EQA و سه مدل دیگری که امسال به بازار عرضه می‌کند، موقعیت کارخانه را بهتر کرده و فروش ماشین‌های الکتریکی بنز را افزایش دهد. ظاهر شاسی‌بلند الکتریکی جدید بنز شباهت زیادی با خواهرخوانده بنزینی خود، GLA دارد و هر دو روی یک خط تولید ساخته می‌شوند.
 تنها شکل چراغ‌های مدل الکتریکی عوض شده و به جای جلوپنجره، یک پنل پلاستیکی قرار دارد.موتور الکتریکی ۱۸۰ اسب بخاری EQA چرخ‌های جلو را حرکت می‌دهد. حداکثر سرعت ماشین ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۲۶ کیلومتر حرکت کند. بنز گفته که بعدا یک مدل قوی‌تر EQA با دو موتور الکتریکی خواهد ساخت. قرار است مدل سومی هم از این شاسی‌بلند ساخته شود که با هر بار شارژ می‌تواند تا بیش از ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند.
استفاده از پلتفرم مدل GLA باعث شده تا هزینه ساخت ماشین کمتر باشد و بنز بتواند سریع‌تر این ماشین را به بازار بفرستد. اما با قرار دادن باتری در کف ماشین، جای بار و سرنشینان عقب کمتر شده و EQA مانند ماشین‌های رقیب که از پایه برای قوای محرکه الکتریکی طراحی شده‌اند جادار نیست.شاسی‌بلند جدید بنز همزمان در آلمان و چین تولید شده و با قیمت پایه حدود ۵۵ هزار دلار فروخته می‌شود. بنز قرار است یک مدل الکتریکی از شاسی‌بلند GLB خود را هم امسال به بازار عرضه کند. بنز امسال همچنین دو مدل سدان رونمایی خواهد کرد که هر دو از پایه برای قوای محرکه الکتریکی طراحی شده‌اند.

 
برچسب ها: مرسدس بنز